Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Ptasia grypa? Jest nowe rozporządzenie wojewody lubuskiego

Z urzędu wojewódzkiego dostaliśmy informację na temat obecnej sytuacji związanej z obecnością w naszym województwie ptasiej grypy (treść poniżej, a w załączniku rozporządzenie wojewody).

W nawiązaniu do Rozporządzenia Wojewody Lubuskiego z dnia 7 marca 2017 r. w sprawie uchylenia rozporządzenia z dnia 16 grudnia 2016 r. oraz wcześniejszych rozporządzeń uchylających informuję, iż wygaszone są ogniska oraz strefy zagrożone i zapowietrzone w ogniskach nr 1 do 17. W dniu dzisiejszym zostanie wydane rozporządzenie dotyczące wygaszenia ogniska i zniesienia stref w ognisku nr 18 (m. Sulechów, ul. Siłaczki 15). Na dzień dzisiejszy obowiązują strefy w ognisku nr 19 (m. Podbrzezie Dolne) oraz nr 20 (m.Konradowo 6 - rozporządzenie w trakcie opracowania) i strefy w rejonie przygranicznym (powiat słubicki i gorzowski - ognisko na terenie Niemiec).

Więcej Drukuj

W czwartek próba syren alarmowych!

Uprzejmie informuje się, że 15 grudnia 2016 r. w godzinach 12.00-12.30, na obszarze gminy Słubice, przeprowadzona zostanie głośna próba syren alarmowych. Nadany zostanie sygnał akustyczny: ogłoszenie alarmu (modulowany dźwięk syreny trwający 3 minuty), odwołanie alarmu (ciągły dźwięk syreny trwający 3 minuty). Powodem jest konieczność sprawdzenia systemu i stanu technicznego urządzeń.

Więcej Drukuj

Uwaga czad!

Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynku i znajdujących się w nim urządzeń grzewczych.
Przypadki zatrucia czadem nasilają się w okresie sezonu grzewczego.

Więcej Drukuj

W czwartek próba syren alarmowych

22 września 2016 roku pomiędzy 12.00 a 12.30 zostanie przeprowadzona w gminie Słubice głośna próba syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.Nadane będą następujące rodzaje alarmów:
ogłoszenie alarmu – dźwięk modulowany trwający 3 minuty, odwołanie alarmu – dźwięk ciągły trwający 3 minuty.Będą to wyłącznie ćwiczenia dlatego po ogłoszeniu alarmu nie należy podejmować żadnych działań.Wynikają one z "Kalendarzowego planu zamierzeń w sprawie realizacji zadań obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego w 2016 roku” na obszarze całego województwa lubuskiego.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych maj/czerwiec 2016 r.

od godz. 07:30 dnia 30.05.2016
do godz. 07:30 dnia 02.06.2016
Prognozuje się miejscami wystąpienie burz z opadami deszczu do 20 mm oraz porywami wiatru do 70 km/h. Lokalnie opady gradu.

Więcej Drukuj

Głośna próba syren miejskiego systemu alarmowania ludności w dniu 24.03 2016 r.

W trakcie próby zostaną wyemitowane dwa sygnały alarmowe obowiązujące na obszarze kraju.


O godz. 12.05 nadany zostanie sygnał oznaczający "ogłoszenie alarmu" – modulowany dźwięk syreny - w czasie 3 minut.


O godz. 12.20 nadany zostanie sygnał alarmowy: oznaczający – odwołanie alarmu ciągły dźwięk syreny – w czasie trzech minut.,

Więcej Drukuj

Eliminacje gminne edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”

Eliminacje pisemne w trzech grupach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalne) odbyły się w dniu 11 marca godz. 10.00 w Urzędzie Miejskim. O zwycięstwo na szczeblu gminnym walczyło łącznie 30 dziewcząt i chłopców. Wśród finalistów wyłoniono po trzech najlepszych zawodników.

Więcej Drukuj

KOMUNIKAT - Zakłócenia w dostawie wody do odbiorców.

Z związku z wystąpieniem awarii miejskiej sieci wodociągowej przy ulicy Kochanowskiego w dniu 26 stycznia od godziny 14.00 do godziny 16.00, nastąpi przerwa w dostawie wody dla mieszkańców miasta Słubice. Za wynikłe utrudnienia Zakład Usług Wodno – Ściekowych Spółka z o.o. przeprasza odbiorców wody.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych lipiec 2015 r.

od godz. 13:00 dnia 03.07.2015
do godz. 20:00 dnia 08.07.2015
Prognozuje się temperaturę maksymalną w piątek od 29°C do 31°C.
Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C.
W pozostałym okresie temperatura maksymalna od 33°C do 35°C. Temperatura minimalna w nocy od 20°C do 22°C.

Więcej Drukuj

Prognoza niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych lipiec 2015 r.

od godz. 7:30 dnia 03.07.2015
do godz. 7:30 dnia 04.07.2015
Prognozuje się temperaturę maksymalną w dzień od 30°C do 32°C.
Temperatura minimalna w nocy od 15°C do 17°C.

Więcej Drukuj

Fotorelacja z uroczystości 8 maja 2015

Więcej Drukuj

Ostrzeżenie meteorologiczne Nr 19

Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu i gradu. Prognozowana wysokość
opadów do 50 mm, porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie, głównie na północy obszaru,
możliwe trąby powietrzne. Największa intensywność zjawisk wieczorem i początkowo w nocy.

Więcej Drukuj

Ostrzeżenie meteorologiczne

PROGNOZA NIEBEZPIECZNYCH ZJAWISK METEOROLOGICZNYCH

Więcej Drukuj

Brak przydatności wody do spożycia przez mieszkańców w miejscowości Pławidło

Wodę można używać jedynie do spłukiwania sanitariatów. Woda do picia i celów socjalno-bytowych dostarczana będzie beczkowozem.
ZUW-Ś Sp. z o.o. z dniem 04.05.2015r. przystępuje do chlorowania sieci wodociągowej w miejscowości: Pławidło. Chlorowanie wody do odwołania.
Za utrudnienia ZUW-Ś Sp. z o.o. przeprasza odbiorców wody.

Więcej Drukuj

Uroczystości 8 maja 2015 r.

Burmistrz Słubic ma zaszczyt zaprosić mieszkańców miasta do udziału w uroczystości z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie.

Uroczystość odbędzie się w piątek, 8 maja 2015 r. o godzinie 11:00 przy Pomniku na Placu Bohaterów, aby oddać hołd żołnierzom polskim walczących w czasie II wojny światowej, na wszystkich frontach i tym którzy oddali życie w walkach o wolność Ojczyzny.

Więcej Drukuj

facebook google plus one