Polki wzmocnią frankfurcką drużynę piłkarek ręcznych. Tego meczu nie przegapcie!

W sobotę (19 października) o 20.00, w Hali Brandenburskiej we Frankfurcie, piłkarki ręczne z klubu Frankfurter HC, grające w trzeciej Bundeslidze, walczyć będą z HG Owschlag-Kropp-Tetenhusen. Frankfurcką drużynę wzmocnią trzy polskie zawodniczki. Mozna wygrać 10 darmowych biletów na ten mecz. Wystarczy napisać maila na adres: mario.quast@t-online.de, temat - „1 Freikarte für mich!”. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Jak mówi Mario Quast z zarzadu Frankfurter Handballclub wśród Polek najbardziej doświadczoną zawodniczką jest Monika Odrowska, która trafiła do Frankfurtu z drugoligowego VfL Waiblingen. 31-latka może grać na wszystkich pozycjach w drugiej linii. - Wraz z Moniką Odrowską zdobyliśmy doświadczoną zawodniczkę, która jest bardzo opanowana nawet w trudnych sytuacjach, czym zapewnia zespołowi niezbędną stabilność – chwali Polskę trener drużyny Wolfgang Pötzsch.

Z innego niemieckiego drugoligowego klubu HC Rödertal przyszła jej rówieśniczka Kamila Szczecina. Środkowa rozgrywająca będzie mogła wykazać się bezpośrednio przed bramką przeciwniczek. Polskie trio uzupełnia leworęczna Julia Łukaszewicz (18 lat), która ostatnio grała w Gliwicach. Mieszka w Słubicach, w następnym roku chce zdać maturę i rozpocząć studia na Uniwersytecie Europejskim we Frankfurcie.

- Jesteśmy w dobrym składzie - zapewnia Wolfgang Pötzsch. - W tym sezonie chcemy grać w czołówce – dodaje i potwierdza, że celem jest wejście do drugiej ligi.