Gmina wyda ponad 50 tys. zł na zajęcia pozalekcyjne

Skarbonka artystycznych inspiracji, Fabryka uśmiechu, Kuźnia pomysłów, Kreatywna świetlica wiejska…pod tymi, ciekawie brzmiącymi tytułami kryją się nazwy zajęć, które będą się odbywały w gminnych szkołach. 5 września ogłosiliśmy konkurs dla nauczycieli i instruktorów zajęć pozalekcyjnych dla dzieci i młodzieży z gminy Słubice, które będą organizowane w tym roku szkolnym. – Dostaliśmy 17 ofert, wybraliśmy 16 dla grup liczących po 15-20 osób – mówi Sabina Matkowska, kierowniczka Biura Spraw Społecznych w słubickim Urzędzie Miejskim, która była w komisji konkursowej. Co zaproponowali autorzy zajęć?

Piotr Janoś będzie uczył w „jedynce” i „dwójce” gry w szachy, Piotr Dmuchowski zorganizuje treningi piłki nożnej dla chłopców z klas 6-8, a Sławomir Jurgiewicz prowadzić będzie zajęcia dla dziewcząt i chłopców z klas 3-4, których interesuje gra w piłkę ręczną.

Beata Sierżant chce nakłaniać młodych do wolontariatu, Dorota Bąbka poprowadzi teatr edukacji i profilaktyki, Katarzyna Penkala stworzy w Drzecinie kreatywną szkółkę, w której będą prowadzone zajęcia muzyczne.

Z Wioletą Szaniawską dzieci poznawać będą świat i odkrywać swoje talenty, a Iwona Chruścińska zabierze chętnych do „Fabryki uśmiechu”. Jacek Trojan zrealizuje projekt „Tenis stołowy uderzył mi do głowy”, Tatiana Uwarkin, pomysłodawczyni „Skarbonki artystycznych inspiracji”, będzie odkrywać artystów w młodych ludziach. Chętni, podczas zajęć prowadzonych przez Elżbietę Kucharską będą też mogli uczyć się języka niemieckiego.

Ofertę wszystkich zajęć pozalekcyjnych można znaleźć w protokole komisji konkursowej, który został dołączony do tej wiadomości.