Zostań wolontariuszem Szlachetnej Paczki!

- Po raz kolejny w naszym mieście rusza Szlachetna Paczka! Jeśli lubisz pomagać, chcesz zmienić coś w swoim otoczeniu przyłącz się do nas – zachęca Wiktoria Wawrzynowska, która już 5. edycję jest wolontariuszką Szlachetnej Paczki, a w tym roku również liderem rejonu w Słubicach i asystentem do spraw wdrożeń w województwie lubuskim.

- Dołączyłam do tego projektu, bo szukałam miejsca, gdzie mogłabym pomagać i rozwijać swoje kompetencje. Szlachetna Paczka okazała się ku temu świetnym miejscem, które daje duże możliwości. Tutaj pomagam prawdziwym ludziom. Poznaję ich historie, problemy, marzenia. Mam realny wpływ na otoczenie i nie jestem bierna wobec innych – mówi Wiktoria.

Do działania na rzecz innych zachęca też słubiczan. Wystarczy zarejestrować się na www.superw.pl i działać!

- Życie ubogich rodzin, niepełnosprawnych czy samotnych seniorów może się zmienić – dzięki Tobie – podkreślają organizatorzy akcji, którzy, od dziewiętnastu lat sprawiają, że przed świętami Bożego Narodzenia do tysięcy potrzebujących trafiają paczki, a także pomoc prawna czy lekarska. Szlachetna Paczka to akcja organizowana przez Stowarzyszenie Wiosna.