Mieszkańcy Pławidła zakasali rękawy i posprzątali park

- Będzie tu niebawem plac zabaw i miejsce do spotkań dlatego uznaliśmy, że najpierw trzeba je posprzątać – mówi o sobotniej akcji kilkunastu mieszkańców sołtys wsi Sylwia Lisiak. – Ludzie się garną do pomocy i bardzo mnie to cieszy -dodaje.

S. Lisiak, wybrana w kwietniu tego roku na sołtysa Pławidła, opowiada, że temat zagospodarowania parku rozpoczął już jej poprzednik Sławomir Gościk. – Będzie tu wkrótce plac zabaw, który sfinansuje gmina w ramach funduszu sołeckiego. Plac zostanie ogrodzony i będzie stanowił bezpieczne miejsce do zabawy dla dzieci. W planach mamy jeszcze zrobienie alejki z ławeczkami, zakup grilla, powstanie tu też wiata, gdzie będzie można się spotkać. Zależy mi na integracji mieszkańców i takie miejsce jest po prostu potrzebne – dodaje pani sołtys.

W ostatnią sobotę, 10 sierpnia, mieszkańcy sprzątali teren. – Przyszło 11 osób, byłoby więcej, ale część ludzi odpracowywało tego dnia 16 sierpnia, żeby mieć długi weekend. Pozbieraliśmy gałęzie, ścięliśmy trawę, uporządkowaliśmy plac do siatkówki, usunęliśmy niepotrzebne krzaki. Park jest gotowy i można będzie wkrótce przystąpić do montażu urządzeń dla dzieci – mówi S. Lisiak.

Nie pierwszy raz mieszkańcy robią coś dla swojej wsi. – Wcześniej posprzątali teren boiska, sami naprawili ciągnik do koszenia trawy – chwali ich nowa pani sołtys.