Bieg bez granic? Słubiczanie pokazali moc!

Ależ to były emocje! 4. edycję „Biegu bez granic - Lauf ohne Grenzen”, który był częścią Miejskiego Święta Hanzy, które odbyło się w ostatni weekend, wygrał po raz kolejny Hähnel Hannes z Frankfurtu, ale drugie miejsce zajął słubiczanin Rafał Borowiak, nasz utalentowany triatlonista. Świetnie pobiegła też Ola Guzik, która była druga wśród pań.

- Na bieg zapisało się 312 osób, wystartowało 247 zawodników – mówi dyrektor Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Ryszard Chustecki i dodaje, że miejsca słubiczan zasługują na wielką pochwałę. Naszą gminę reprezentowały w biegu 32 osoby. Tuż za pierwszą dziesiątką znaleźli się Szymon Łyżwiński (11.miejsce), Rafael Będzichowski (12), a na kolejnych m.in.: Maciej Konczyński (20), Dominik Kossiński (25), Piotr Pawlik (31), Michał Kozdraś (35), Antoni Nowak (36), Damian Gasiewicz (46).

Zawodnicy mieli do pokonania 14.065 km, jedną trzecią maratonu. Trasa, jak zawsze, przebiegała przez Słubice i Frankfurt. Wśród pań dystans najszybciej pokonała Ewelina Michnowicz z Krosna Odrzańskiego, ale trzy minuty po niej na metę wbiegła słubiczanka Ola Guzik.

Jak mówi Ryszard Chustecki, odbywający się od czterech lat „Bieg bez granic”, przyciąga nie tylko słubickich i frankfurckich biegaczy, ale też amatorów biegów z odległych zakątków Polski i Niemiec. W tegorocznym wzięli udział m.in. mieszkańcy Warszawy, Katowic, Szczecina, Poznania, a także Berlina, Poczdamu czy Hamburga. – Cieszę się, że to wydarzenie, które organizujemy wspólnie z frankfurckim Miejskim Związkiem Sportu, w ramach Miejskiego Święta Hanzy, łączy naszych biegaczy. Bardzo dziękuję wszystkim służbom mundurowym, które pomagały przy zabezpieczeniu trasy biegu, dzięki czemu wszystko przebiegło jak należy – podkreśla dyrektor SOSiRu.

Wyniki wszystkich zawodników i czasy, które uzyskali można znaleźć na stronie: http://www.maratonczykpomiarczasu.pl/%E2%80%9Ebieg-bez-gran…

Fot. Tomasz Fedyszyn