Przetarg rozstrzygnięty. Będzie kolejne 7 km ścieżki rowerowej na wale!

Ścieżka rowerowa na wale przeciwpowodziowym to ulubione miejsce wielu cyklistów. Mamy dobrą wiadomość. Już wkrótce wsiadając na rower w centrum Słubic dojedziemy, malowniczą ścieżką nad Odrą, aż do granicy z gminą Górzyca. - W tegorocznym budżecie zarezerwowaliśmy pieniądze na przedłużenie ścieżki rowerowej, która znajduje się na wale przeciwpowodziowym o kolejne 7 km – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak.Dodaje, że właśnie rozstrzygnięto przetarg i do połowy października, firma Eurokop Invest, wybuduje asfaltową drogę dla rowerzystów.

Gminę będzie to kosztować 2,5 mln zł. Ścieżka powstanie na koronie wału. Burmistrz przypomina, że w ubiegłym roku, z gminnego budżetu sfinansowano także budowę ponad 2 km ścieżki na wale, od Nowego Lubusza do wiaty dla rowerzystów, naprzeciwko Lebus. Tam asfaltowy dywanik się jednak kończył i kto chciał jechać dalej musiał korzystać z mało wygodnej drogi gruntowej. Stąd decyzja o przedłużeniu ścieżki w kierunku Górzycy.

Granica gminy Słubice z gminą Górzyca przebiega w okolicach Pamięcina. Jak dowiedzieliśmy się od wójta Górzycy Roberta Stolarskiego, rowerzyści, od Pamięcina do Górzycy, także dojadą wygodną, ponad 4 kilometrową ścieżką, którą gmina wybudowała już wcześniej na swoim terenie. Dalej w kierunku Kostrzyna takiej ścieżki już nie ma, ale do miasta nad Wartą można dojechać drogą przywałową.