1 mln zł od gminy na remont powiatowej drogi z Nowych Biskupic do Rzepina

-Bardzo się cieszę, że doczekamy się remontu tej drogi, bo jest w fatalnym stanie – mówi burmistrz Mariusz Olejniczak, dodając, że gmina Słubice dołoży do tej inwestycji 1 mln zł. Dziś, ze skarbnikiem Rafałem Dydakiem, podpisali umowę z reprezentującym powiat starostą słubickim Leszkiem Bajonem.

O konieczności remontu drogi mówiło się od dawna, ale powiat nie miał pieniędzy na tę inwestycję. - Na szczęście udało się je pozyskać w ramach wspólnego, polsko – niemieckiego projektu, którego stroną wiodącą jest powiat słubicki, a partnerem niemiecki powiat Odra – Szprewa – informuje rzecznik prasowy starostwa Wojciech Obremski.

Wyjaśnia, że w sumie partnerzy otrzymają około 5,1 miliona euro na dwie drogi: po stronie polskiej będzie to remont 8,7- kilometrowego odcinka drogi z Nowych Biskupic do Rzepina (unijne dofinansowanie wynosi ok. 2 miliony euro). Do inwestycji dołoży się także (1 mln zł) gmina Rzepin, która dodatkowo zyska także ścieżkę rowerową z Gajca do Rzepina. Natomiast nasi sąsiedzi zza Odry z pomocą UE wyremontują drogę nr K6755, o długości 3.7 km.

Starosta z burmistrzami Słubic i Rzepina, a także członkiem zarządu województwa lubuskiego Marcinem Jabłońskim, spotkał się dziś na przewidzianej do remontu drodze. Chwilę później doszło do podpisania umów z burmistrzami. Powiat zamierza ogłosić przetarg na modernizację drogi jeszcze dziś i jak mówił starosta, do końca roku droga powinna być wyremontowana.