„Niepodległa do Hymnu” – zapraszamy do wspólnego śpiewania Hymnu 11 listopada

Biuro programu "Niepodległa" zachęca do wspólnego zaśpiewania 11 listopada 2019 r., dokładnie o godzinie 12:00, Mazurka Dąbrowskiego. -W 2018 w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości w kraju i w wielu miejscach na świecie w samo południe zabrzmiał Mazurek Dąbrowskiego. W akcji „Niepodległa do Hymnu” zainicjowanej przez Biuro Programu „Niepodległa” wzięło udział prawie 1000 podmiotów, które zorganizowały wspólne śpiewanie na 6 kontynentach! Kolejna edycja akcji odbędzie się w tym roku.

Zapraszamy Państwa i kierowane lub nadzorowane przez Państwa instytucje. Zachęcamy do zarezerwowania w programie uroczystości, które Państwo przygotowujecie, kilku minut na odśpiewanie hymnu i do zaproponowania Państwa mieszkańcom miejsc, w których wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami mogliby się zebrać i przyłączyć do wykonania Mazurka Dąbrowskiego.

Do akcji można dołączyć wypełniając formularz na stronie https://niepodlegla.gov.pl/dodaj-wydarzenie/ i wśród rodzajów wydarzenia wybierając akcję „Niepodległa do hymnu”.

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:

Plakat zachęcający do udziału w akcji - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2019/06/niepodlegla_do_hymnu_rodzina-2.pdf)

Słowa Hymnu Państwowego - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na głos - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na fortepian - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortepian.pdf

Nagranie Hymnu Państwowego - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav

W przypadku dodatkowych pytań prosimy o kontakt pod adresem email: hymn@niepodlegla.gov.pl.

Biuro Programu „Niepodległa”