Politycy z obu stron Odry będą dyskutować o współpracy transgranicznej i Europie

„Europa w Dwumieście. Porozmawiajmy!” – taki tytuł nosi dyskusja z udziałem polskich i niemieckich posłów i kandydatek w wyborach do Parlamentu Europejskiego, która odbędzie się w środę, 15 maja o godz. 18.15, w sali Logensaal Uniwersytetu Europejskiego Viadrina we Frankfurcie nad Odrą, Logenstraße 11.Swój udział w dyskusji potwierdzili europosłowie: dr Christian Ehler, Europejska Partia Ludowa (EPL) / CDU, Tadeusz Zwiefka, EPL / PO, Helmut Scholz, Linke / Zjednoczona Lewica Europejska/Nordycka Zielona Lewica (ZLE/NZL), Elżbieta Anna Polak, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia PO, Marszałek Województwa Lubuskiego i Hanna Steinmüller, kandydatka do Parlamentu Europejskiego z okręgu Berlina partii Zielonych.

Dziennikarka Joanna Maria Stolarek, była redaktorka gazety „Märkische Oderzeitung” i specjalistka od tematów polsko-niemieckich, będzie rozmawiała z zaproszonymi gośćmi o przyszłości Europy, edukacji, oraz o współpracy transgranicznej.

Przewidziany jest również czas na pytania publiczności. Dyskusję organizują: zrzeszenie studenckie „Ring Christlich-Demokratischer Studenten Viadrina”, Uniwersytet Europejski Viadrina i Słubicko-Frankfurckie Centrum Kooperacji. Dyskusja odbędzie się w języku polskim i niemieckim i będzie tłumaczona symultanicznie.