Nasze firmy to Gazele Biznesu!

M.B.B. Logistisc, Promet Cargo, Foliarex i Kopelia znalazły się w gronie najbardziej dynamicznych małych i średnich firm w Polsce.O tym, że triumfowały w rankingu "Gazele Biznesu 2018 roku" informowaliśmy już na początku tego roku, Wczoraj, 11 marca w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której wręczono te prestiżowe wyróżnienia. Liderem jest niewątpliwie M.B.B Logistic. Firma zajęła 3. miejsce wśród najlepszych firm województwa lubuskiego i 40.miejsce w Polsce. - Serdecznie gratulujemy! - mówi burmistrz Mariusz Olejniczak i podkreśla, że jest bardzo dumny z faktu, że na terenie gminy działają tak prężni przedsiębiorcy.

M.B.B. Logistisc to polsko-chińska spółka, która działa na terenie strefy ekonomicznej w Słubicach. W ubiegłym roku zanotowała ponad 335 proc. wzrost przychodów, zdecydowanie wyróżniając się wśród ponad setki lubuskich firm, które znalazły się w rankingu.

Gazele Biznesu otrzymały też: Promet Cargo, logistyczna firma z Kunowic, co zawdzięcza wzrostowi przychodów o ponad 165 proc., produkujący opakowania z folii Foliarex (wzrost o ponad 126 proc.), a także spółka Kopelia, do której należy słubickie Bricomarche (wzrost dochodów o ponad 118 proc.).

„Gazele Biznesu” to najpopularniejsze i najstarsze zestawienie najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm. Projekt realizowany jest przez dzienniki ekonomiczne należące do grupy wydawniczej Bonnier. W Polsce ranking sporządza dziennik "Puls Biznesu", nieprzerwanie od 2000 roku. Aby otrzymać tytuł firma musi przez trzy lata z rzędu zwiększać obroty i osiągać zysk.