Adriana Dydyna-Marycka rozpoczyna pracę jako wiceburmistrz Słubic

Od jutra, 1 lutego 2019 roku, pracę na stanowisku wiceburmistrz Słubic rozpoczyna Adriana Dydyna- Marycka. Dziś, podczas sesji rady miejskiej, została przedstawiona radnym oraz mieszkańcom. – Cieszę się, że rozpoczynam nowy etap zawodowego życia i choć mam świadomość ogromnego wyzwania, które przede mną stoi, zrobię wszystko, żeby temu podołać – mówi A. Dydyna-Marycka. Wątpliwości nie ma burmistrz Mariusz Olejniczak, który zaprosił ją do współpracy. – Jest to osoba niezmiernie pracowita i ambitna - podkreśla.

- Cieszę się też, że we władzach gminy będzie kobieta. Zawsze podziwiałem jak kobiety potrafią łączyć obowiązki zawodowe i rodzinne. Zdecydowanie lepiej od mężczyzn radzą sobie z zarządzaniem czasem, a ponadto są bardziej od nas mężczyzn kreatywne. Z informacji Forbesa wynika, że Polska znalazła się w czołówce państw europejskich pod względem liczby kobiet na stanowiskach kierowniczych, bo coraz więcej pracodawców docenia zalety zarządzania przez kobiety - dodaje burmistrz.

A. Dydyna-Marycka zajęła dziś podczas sesji miejsce Romana Siemińskiego, który w poprzedniej kadencji był wiceburmistrzem Słubic. Obecny podczas sesji R. Siemiński życzył swojej następczyni wszystkiego co najlepsze. W imieniu radnych nową wiceburmistrz powitali przewodniczący rady Grzegorz Cholewczyński i wiceprzewodnicząca rady Ewa Guzik.

A. Dydyna- Marycka ma 35 lat. Słubiczanka od urodzenia. Jest magistrem ekonomii, którą skończyła w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie, absolwentką europeistyki (studia licencjackie na Uniwersytecie Szczecińskim), a także inżynierem budownictwa (Uniwersytet Zielonogórski). W latach 2009-2016 pracowała w Zakładzie Administrowania Mieniem Komunalnym, a następnie w sektorze prywatnym jako inżynier budowy. Rodzina: mąż Piotr, który jest policjantem i dwójka dzieci: 6-letnia Julia i 9-letni Krzyś. Zainteresowania: muzyka, a w wolnych chwilach literatura, szczególnie branżowa z zakresu budownictwa i architektury.