Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zgłoszenia do 18 października

Organizatorzy Aktywnego Kalendarza Adwentowego wydłużyli termin składania propozycji na organizację okienka w ramach tegorocznego „Kalendarza Adwentowego Słubice – Frankfurt nad Odrą“. Instytucje, stowarzyszenia, przedsiębiorstwa oraz osoby prywatne działające społecznie i w dziedzinie kultury w dwumieście mogą dokonać jeszcze zgłoszenia swojej inicjatywy. Formularz zgłoszeniowy znajduje się w języku polskim na stronie internetowej ARLE GmbH (http://www.bolfras-kleist.eu/).

Po upływie terminu dokonywania zgłoszeń zespół organizacyjny przeanalizuje oferty i podejmie decyzję, kto w tym roku otworzy swoje okienko w Kalendarzu. Kryteriami wyboru są: polsko-niemiecki charakter przedsięwzięcia, oryginalność oferty i dostępność oferty dla osób w każdym wieku bez względu na narodowość. Mile widziani będą nowi gospodarze z innowacyjnymi pomysłami na spędzenie czasu podczas adwentu w regionie granicznym. Idealnie byłoby, żeby oferty tematycznie nawiązywały do okresu związanego z Bożym Narodzeniem. W ramach „Aktywnego Kalendarza Adwentowego Słubice - Frankfurt nad Odrą “ od 1 do 24 grudnia w każdy dzień otwierane jest jedno z okienek Kalendarza, które stwarza możliwość do spotkań w przedświątecznej atmosferze. Goście mają możliwość w interesujący sposób odkryć oferty i aktywności, jake będą miały miejsce w Słubicach i Frankfurcie nad Odrą.

 Zespół organizacyjny: Christa Moritz i Natalia Szulc, ARLE GmbH, Iwona Karaban, Urząd Miejski Słubice, Martin Hampel, Fundacja SPI, Projekt „kompakt“ ,Sören Bollmann, Frankfurcko – Słubickie Centrum Kooperacji, Anne Lubetzki, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH, Jenny Friede,Fundacja SPI, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Rafał Mocny, Stowarzyszenie Studenckie „Parakletos" Słubice, Malwina Donarska, Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder)