W Słubicach powalczą nie tylko lekkoatleci

W najbliższy piątek, 5 października od 11.00 będzie okazja kibicować zawodnikom, którzy wezmą udział w rozgrywanych w Słubicach 16. Mistrzostwach dzieci i młodzieży w lekkiej atletyce. W sportowe szranki stanie ponad 500 osób. Gospodynią będzie Paulina Polańska, srebrna medalistka Mistrzostw Polski Młodziczek w rzucie dyskiem - zawodniczka LKS LUBUSZ Słubice. Najlepsi zawodnicy poszczególnych kategorii wiekowych i konkurencji otrzymają pamiątkowe medale ufundowane przez Gminę Słubice, a złoci medaliści pamiątkowe koszulki mistrzostw.

Natomiast dzień później, 6 października od 11.00, będzie można wziąć udział w Mityngu Weteranów i Memoriale im. Zdzisława Skręty w konkurencji pchniecie kulą. Gospodynią tej części weekendowej rywalizacji lekkoatletów będzie Małgorzata Krzyżan - wicemistrzyni Świata w rzucie dyskiem.

Na tym jednak nie koniec. Lekkoatletów i sympatyków biegania zapraszamy 11. października o 16.00 na stadion gdzie odbędzie się Test Coopera (12-minutowy bieg). Z kolei 9 listopada na placu Bohaterów, w samo południe, rozpoczną się 29. Narodowe Uliczne Biegi Niepodległości o Puchar Słubic w kategoriach szkolnych. Natomiast 11 listopada o godzinie 11.11 słubiczanie dołączą do Narodowego Biegu Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości "Od Bałtyku do Tatr" . Start i meta będzie na stadionie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Do pokonania dystans 10 km.