„Dni Ubezpieczonego” w ZUS

Październik w lubuskich oddziałach ZUS upłynie pod znakiem „Dni Ubezpieczonego”. Tym razem nie trzeba przychodzić do urzędu, to pracownicy Zakładu na zaproszenie pracodawcy odwiedzą firmę i odpowiedzą na najważniejsze pytania z zakresu ubezpieczeń społecznych. Będzie można dowiedzieć się m. in. dlaczego konto w ZUS jest tak samo ważne jak bankowe oraz czym jest IoSKU i dlaczego warto się z nią zapoznać. Na prośbę ZUS zamieszczamy informacje na ten temat.

„Dni Ubezpieczonego” to cykliczna akcja informacyjna ZUS organizowana na terenie całego kraju. Skierowana jest do największej grupy klientów Zakładu, czyli wszystkich osób ubezpieczonych. W tym roku odświeżamy formułę, aby skorzystać z porady ekspertów nie trzeba przychodzić do urzędu. Wystarczy zaprosić naszych pracowników do firmy.

Warto to zrobić, gdyż ubezpieczenia społeczne towarzyszą nam przez całe życie, a wiedza na ten temat pozwoli zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny. Tak jak analizujemy informacje zawarte na swoim koncie w banku, sprawdzamy wpływy i wydatki tak też powinniśmy wiedzieć co znajduje się na naszym koncie w ZUS. Dzięki temu dowiemy się np. czy pracodawca odprowadza za nas składki oraz jaką kwotę udało nam się do tej pory zgromadzić na subkoncie.

ZUS każdego roku wysyła IoSKU, czyli Informację o Stanie Konta Ubezpieczonego, jednak są osoby, które nawet nie otworzyły koperty i nie zerknęły do niej, uważając ją za nieistotną. Niektórzy zapoznali się z nią, jednak jej treść wydawała im się zbyt skomplikowana. Podczas szkoleń w ramach „Dni Ubezpieczonego” nasi eksperci wytłumaczą indywidualnie, krok po kroku, jakie dane znajdują się w IoSKU oraz jak je interpretować.

To nie wszystko, pracownicy dowiedzą się także jak założyć konto na Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE), dlaczego warto to zrobić i jakie informacje tam znajdziemy, dlaczego elektroniczne zwolnienie lekarskie (e-ZLA) jest lepsze od „zielonego druczka” oraz jakie są prawa i obowiązki ubezpieczonego.

Ponadto nasi analitycy opowiedzą w jaki sposób wyliczana jest emerytura, na kalkulatorze emerytalnym obliczą jej hipotetyczną wysokość oraz poradzą co zrobić, aby w przyszłości cieszyć się z wyższego świadczenia.

Na zaproszenia od pracodawców czekamy do końca października.

Zainteresowanych pracodawców prosimy o kontakt: Gorzów Wlkp.: Tel.: . 95 73 95 155 Mail: ewa.bulik@zus.pl

Zielona Góra: Tel: . 68 32 94 215 Mail: PUE-ZielonaGóra@zus.pl

Źródło: ZUS