Licealiści z ULO dają darmowe korepetycje

Uwaga uczniowie podstawówek! Macie problemy z zadaniami domowymi, nie radzicie sobie z materiałem? Uczniowie Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego czekają na was. Dwa razy w tygodniu udzielają darmowych korepetycji ze wszystkich przedmiotów.

To pierwszy pomysł na działalność Szkolnego Klubu Wolontariusza, jaki w szkole działa niemal od początku, bo od połowy września. Uczniów pod swoje skrzydła wziął Sektor 3 Słubice, prowadzony przez Fundację na rzecz Collegium Polonicum i zachęca ich do udziału w różnych akcjach.

– Mamy wiele pomysłów i planów, także na pewno będzie jeszcze o nas słychać – mówi Katarzyna Kochańska z fundacji. Uczniowie po pierwsze postanowili wykorzystać do pomocy siebie samych – i swoją wiedzę. – Chcemy pomóc młodszym, dzielić się tym, co wiemy i umiemy – mówią Julia i Agata. – Chętnie pomożemy dzieciom, żeby rodzice nie martwili się, że sobie nie radzą – dodaje Maryla.

Kiedy wspólnie zebrali swoje siły okazało się, że korepetycje mogą dawać ze wszystkich przedmiotów: z matematyki (najwięcej chętnych), angielskiego, przyrody, ale również fizyki i niemieckiego. Zapraszają tych, którzy czegoś nie rozumieją, ale też np. byli chorzy i muszą nadgonić materiał, albo chcą dobrze przygotować się do sprawdzianu czy kartkówki.

– Gwarantujemy miłą atmosferę, dobrze spędzony czas, naukę poprzez zabawę oraz zmobilizowanie waszego dziecka do nauki. Postaramy się, żeby nie było nudno – obiecują licealiści.

Korepetycji udzielają dwa razy w tygodniu: w środy o 14.45 i piątki o 12.35 w Collegium Polonicum. Zgłoszenia chętnych przyjmuje sekretariat ULO, tel. 618-296-838.

Źródło: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum