SMOK zamieni się dziś w teatr

W imieniu Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury zapraszamy dziś, 14 września o 19.00, na premierę spektaklu „Casting. Finał” w reżyserii aktora Teatru Nowego w Poznaniu Mariusza Puchalskiego. Bilety w cenie 30 zł można kupić w SMOKu. Jak zostać współczesną celebrytką/celebrytą? Jaką drogą dotrzeć na teatralną scenę, na kinowy ekran? - Te pytania z całą pewnością nurtują dzisiaj, a i również od dawna, wielu młodych ludzi. Każdego roku na wydziały aktorskie szkół teatralnych pragnie zdawać egzamin coraz więcej chętnych, do ról w serialach, filmach fabularnych i spektaklach teatralnych.

- Z pozycji doświadczonego człowieka teatru (od ponad 40 lat jestem aktorem polskiej sceny) pragnę w projekcie, zatytułowanym „Casting.Finał” pokazać początek tej drogi, podstawowy rytuał, który przejść musi każda przyszła gwiazda teatru i filmu. Jako miejsce tych zmagań ze sobą i swoimi marzeniami wybrałem Słubice i SMOK-a, ponieważ moim zdaniem, rzecz dotyczy każdego miejsca w Polsce - mówi Mariusz Puchalski, autor sztuki i reżyser przedstawienia.

Mariusz Puchalski (ur. 1953 r.) jest aktorem i reżyserem teatralnym. Ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSFTviT w Łodzi. Pracował w Teatrze Polskim we Wrocławiu, Teatrze Polskim w Bydgoszczy i Teatrze Polskim w Poznaniu. Od 25 lat jest aktorem Teatru Nowego w Poznaniu. Obecnie realizuje premierę swojej sztuki w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Casting. Finał.

Adaptacja, reżyseria: Mariusz Puchalski

Video: Krzysztof Blok

Obsada: Mariusz Puchalski, Kamila Puchalska, Józef Piechowiak

Konsultacja muzyczna: Jacek Skowroński

Światło: Roman Boryczka

Dźwięk: Piotr Tamborski