Aktywny Kalendarz Adwentowy? Czekamy na pomysły!

Do 7 października 2018 r. instytucje społeczne, kulturalne i gospodarcze mogą ubiegać się o swoje okienko w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym Dwumiasta 2018. Formularz zgłoszeniowy znajdziecie Państwo w załączeniu.

Już po raz dziesiąty Dwumiasto Słubice – Frankfurt nad Odrą zaprasza na przedświąteczną podróż po swoich instytucjach. Kto zechce gościć w tym roku mieszkańców? Organizatorzy czekają na propozycje. Po upływie wyznaczonego terminu, zespół organizacyjny dokona oceny wszystkich złożonych ofert i wyłoni gospodarzy tegorocznych okienek.

Oferty powinny mieć charakter transgraniczny i stwarzać możliwość do polsko-niemieckich spotkań dla wszystkich generacji i narodowości. Muszą oczywiście tematycznie nawiązywać do Świąt Bożego Narodzenia.

Dzięki Kalendarzowi mieszkańcy naszego Dwumiasta będą mieli każdego dnia, począwszy od 1 do 24 grudnia, możliwość do spotkań w świątecznej atmosferze, poznają różne instytucje w Dwumieście i zwyczaje bożonarodzeniowe.

Zespół organizacyjny: Christa Moritz und Natalia Szulc, ARLE gGmbH Iwona Karaban, Urząd Miejski w Słubicach Martin Hampel, Stiftung SPI, Projekt „kompakt“ Sören Bollmann, Frankfurt-Słubicer Kooperationszentrum Anne Lubetzki, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH Jenny Friede, Stiftung SPI, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder) Rafał Mocny, Katholische Studentengemeinde „Parakletos" Słubice Malwina Donarska, Messe und Veranstaltungs GmbH Frankfurt (Oder)