Umowa podpisana. Dzięki gminie do mieszkańców dojedzie nowa karetka

350 tys. zł przeznaczy gmina na zakup nowej karetki dla szpitala powiatowego w Słubicach. Ma służyć mieszkańcom naszej gminy. – To dla nas ogromna pomoc – dziękowała burmistrzowi Tomaszowi Ciszewiczowi, prezes lecznicy Małgorzata Krasowska po podpisaniu dziś (12 września 2018 r.) w magistracie umowy na dofinansowanie.

Jak wyjaśniła Małgorzata Żukrowska, koordynatorka ratownictwa medycznego w słubickim szpitalu, będzie to karetka z najwyższej jakości sprzętem medycznym dedykowana wyłącznie mieszkańcom gminy Słubice. Znajdzie się w niej m.in. nowoczesny defibrylator, który zastąpi dotychczas używany przestarzały już sprzęt do ratowania życia w przypadku nagłego zatrzymania krążenia. Jak podkreślała M. Żukrowska będzie ważył ok. 8 kg. Obecnie stosowany defibrylator zmusza ratowników do dźwigania 20 kg urządzenia, co w przypadku konieczności zabrania z karetki większej ilości sprzętu, spowalnia akcję ratunkową. Karetka zostanie też wyposażona w krzesło na gąsienicach, które ułatwi transport chorego z wyższych pięter budynków.

– Tabor szpitala jest już mocno zużyty i bez wsparcia samorządu nie bylibyśmy w stanie sprostać obowiązującym dziś wymogom – mówiła prezes lecznicy.

- Dziękuję radnym, że przychylili się do prośby o dofinansowanie zakupu karetki, bo bezpieczeństwo naszych mieszkańców jest najważniejsze – podkreślał burmistrz dodając, że od wielu lat gmina pomaga powiatowemu szpitalowi dofinansowując różne zakupy.