Pomożemy się poznać organizacjom pozarządowym z obu stron Odry

Gmina Słubice wspólnie z miastem Frankfurt, w ramach projektu „Europejskie Modelowe Miasto Współpracy Transgranicznej Frankfurt nad Odrą & Słubice” zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych z obu stron Odry na dwudniowe, bezpłatne warsztaty, które odbędą się od 14 do 15 września 2018r. w Kosarzynie, w ośrodku wypoczynkowym „Nad Borkiem". Do piątku, 7 września, trwają zapisy.

Wyjazd ma na celu wypracowanie zasad Polsko- Niemieckiej Sieć Współpracy NGO, która stanowić będzie przestrzeń dialogu i wymiany doświadczeń między organizacjami ze Słubic i Frankfurtu nad Odrą. - Pokazywać będziemy w jaki sposób, na co dzień i długofalowo organizacje mogą ze sobą współpracować - wyjaśnia Marta Stachowska z Fundacji na rzecz Collegium Polonicum, której dwumiasto powierzyło organizację warsztatów. - Spotkanie pozwoli również organizacjom pozarządowym zarówno ze Słubic jak i Frankfurtu poznać się bliżej oraz uczyć się od siebie wzajemnie. W sieci jest siła, która pozwoli na zbudowanie przewagi, podejmowanie działań na szerszym polu i osiąganie efektu skali, nie tylko na pograniczu polsko-niemieckim. Dobra zabawa oraz integracja gwarantowana!- zaprasza.

Udział w wyjeździe szkoleniowym jest bezpłatny. - Zapewniamy nocleg, pełne wyżywienie, materiały szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu. Ilość miejsc jest ograniczona - dodaje M. Stachowska. Zgłoszenia należy przesłać drogą elektroniczną na adres: sekretariat@fundacjacp.org lub osobiście na adres fundacji: Fundacja na rzecz Collegium Polonicum, ul. Kościuszki 1, 69-100 Słubice do piątku, 7 września 2018r. Osoba do kontaktu w sprawie wyjazdu: Marta Stachowska, e-mail: m.stachowska@fundacjacp.org , Tel.: +48 603 112 487

W załącznikach znajduje się program warsztatów i formularz zgłoszenia.