Po wakacjach czas na naukę!

Blisko 1700 uczniów i ponad 720 przedszkolaków rozpoczęło dziś nowy rok szkolny w samorządowych placówkach. Gospodarzem gminnej inauguracji z udziałem m.in. zastępcy burmistrza Słubic Romana Siemińskiego, przewodniczącego rady miejskiej Mariusza Olejniczaka, radnych oraz dyrektorów jednostek oświatowych, była Szkoła Podstawowa nr 1 w Słubicach.

- W każdym uczniu drzemie jakiś talent, każdy ma inne potrzeby rozwojowe, możliwości i pasje. Chcemy te pasje rozbudzać i rozwijać – mówiła do uczniów dyrektorka SP nr 1 Magdalena Iłowska. Życzyła też im, żeby uwierzyli, że „świat stoi przed nimi otworem, a szkoła jest maleńką furtką, która otwiera drogę do odkrywania pasji, zainteresowań, do nieustannego rozwoju”.

Burmistrz Tomasz Ciszewicz nie ma wątpliwości, że chcąc stworzyć uczniom jak najlepsze warunki do rozwoju trzeba inwestować w oświatę. Przypomina, że w tym roku na remonty i modernizacje placówek szkolnych i przedszkoli z budżetu gminy przeznaczono 1,5 mln zł. – Cieszę się, że znaleźliśmy wykonawców i niemal wszystkie zaplanowane zadania udało się już zrealizować. Zostały jeszcze tylko niektóre prace na zewnątrz, ale to w żaden sposób nie wpłynie na warunki nauki – dodał.