Burmistrz Tomasz Ciszewicz nie będzie ubiegał się o reelekcję

Dziś, 23 sierpnia 2018 roku,burmistrz Tomasz Ciszewicz ogłosił, że nie zamierza startować w wyborach samorządowych. Poniżej oświadczenie w tej sprawie.

Drodzy Mieszkańcy,

po 8 latach pracy na rzecz samorządu zdecydowałem, że nie będę ubiegał się po raz kolejny o fotel burmistrza Słubic. Postanowiłem realizować się zawodowo w innych obszarach, ale dziękuję za wiele ciepłych słów, które ostatnio usłyszałem od mieszkańców zachęcających mnie do ponownego kandydowania.

Odchodzę z urzędu z poczuciem, że swojemu następcy zostawiam gminę silną finansowo, atrakcyjną do życia, otwartą na Europę, gminę która potrafiła, dzięki partnerstwu z sąsiadami zza Odry, zbudować swoją markę i pozycję nie tylko w Polsce. I choć pewnie można było zrobić jeszcze więcej i lepiej, to jednak mam, po tych 8 latach, poczucie dobrze spełnionego obowiązku. To był zaszczyt być burmistrzem Słubic i działać na rzecz naszej gminy. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy mnie w tym wspierali, moim współpracownikom, radnym i osobom zaangażowanym w sprawy Słubic.

Zachęcam też Państwa, żebyście poszli na wybory. Na te najbliższe, gdy będziemy wybierać ludzi, którzy będą rządzić w gminie, jak i kolejne, gdy zdecydujemy komu powierzymy władzę w naszym krajem. Bo o tym, w jakiej Polsce żyjemy, decydujemy my sami! Pod warunkiem, że nie jesteśmy obojętni. „Naród to coś więcej niż klub konsumentów” – mawiał przyjaciel Polski Charles de Gaulle. Nie chciejmy być tylko konsumentami.

Burmistrz Słubic

Tomasz Ciszewicz