Na rowery, gotów, start!

Po raz trzeci Frankfurt nad Odrą bierze udział w STADTRADELN, konkursie, który promuje jazdę na rowerze i ochronę środowiska. Od 26 sierpnia do 15 września zapraszamy do "zbierania" kilometrów na rowerze! Zachęcamy do udziału wszystkich, którzy mieszkają, uczą się i pracują we Frankfurcie nad Odrą lub należą do lokalnych stowarzyszeń. Spośród wszystkich uczestników zostaną rozlosowane atrakcyjne nagrody.

Rejestracja jest możliwa na stronie internetowej:  www.stadtradeln.de

Można dołączyć do grupy \"Słubfurt Cycling Friends\" lub do innych drużyn. Można również stworzyć własną grupę z przyjaciółmi czy kolegami z pracy. Przejechane kilometry zostaną zapisane za pośrednictwem internetowego kalendarza rowerowego, aplikacji na smartfonie lub na telefonie kapitana każdego zespołu. Rower jest idealnym transportem miejskim i symbolem współczesnego stylu życia - jazda na rowerze jest praktyczna i szybka, sprawia przyjemność i pozwala zaoszczędzić pieniądze. Ale tu nie liczy się tylko współzawodnictwo. Chodzi o zdrowie i kondycję, o środowisko naturalne.

26 sierpnia o 10.30 STADTRADELN rozpocznie się rowerową wyprawą po Frankfurcie nad Odrą i Słubicach. Początek trasy jest przy ratuszu we Frankfurcie nad Odrą. Przewodzenie przejmie Allgemeiner Deutscher Fahrradclub (ADFC)oraz grupa Frankfurter Critical Mass.