Frankfurt da się lubić – wycieczka rowerowa w zielone zakątki miasta

Polsko- Niemiecka Informacja Turystyczna zaprasza do zwiedzania Frankfurtu nad Odrą i jego okolic podczas serii bezpłatnych wycieczek krajoznawczych, rowerowych i rejsów statkiem po Odrze. Tym razem zachęcamy do opuszczenia znanych ścieżek i próby odkrycia nowych, często nieznanych, a równie atrakcyjnych miejsc po niemieckiej stronie. Pierwsza wycieczka rowerowa zaplanowana na 25 sierpnia (godz. 15.00) prowadzi szlakiem parków i terenów zielonych Frankfurtu.

- A wybór jest ogromny -niczym sznur pereł ciągną się one przez całą powierzchnię miasta - mówi Aneta Szcześniewicz z Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej we Frankfurcie nad Odrą. - Tym razem wybraliśmy trasę rozpoczynającą się na promenadzie, dalej ścieżką rowerową w kierunku parku Lienau założonego już w 1845 roku przez architekta parków krajobrazowych Petera Lenné - opowiada. - Nasza trasa poprowadzi dalej przez Klingetal do ogrodu botanicznego z pięknym punktem widokowym. Kolejnym przystankiem będzie Park Kleista, były cmentarz miejski, dziś park z placami zabaw, historycznymi tablicami nagrobnymi i pomnikami.Dalej trasa biegnie przez Park Gertrudy na wyspę Kozi Ostrów . Miejsce to jest rezerwatem przyrody i siedliskiem ponad 100 gatunków zwierząt i roślin, a jednocześnie pokazuje nowoczesną sztukę ogrodniczą, która powstała w 2003 roku w ramach projektu Europejskiego Ogrodu aby uczcić 750-lecie Frankfurtu nad Odrą. Wycieczka zakończy się w parku Lenné, drugim najstarszym parku publicznym w Niemczech, gdzie tego dnia odbywa się coroczny festyn „Noc Parkowa” - dodaje.

Chętni na tę wycieczkę spotkają się w sobotę 25 sierpnia o 15.00 przed mostem miejskim w Słubicach, za pączkarnią. - Prosimy o wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa na adres: info@tourismus-ffo.de - mówi A. Szcześniewicz.

Na tym jednak nie koniec. We wrześniu będzie wycieczka statkiem pod Odrze, w październiku i listopadzie będzie można zwiedzić frankfurckie kościoły, a wiosną planowana jest wycieczka rowerowa do Lebus. Wszystkie wycieczki są bezpłatne, zawsze z polskojęzycznym przewodnikiem.

Oferta wycieczek realizowana jest w ramach projektu "Europejskie modelowe miasto współpracy transgranicznej Słubice&Frankfurt nad Odrą", współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.