Małgorzata Krzyżan w podwójnej koronie

Z dwoma złotymi medalami z Mistrzostw Polski Masters w lekkoatletyce wróciła Małgorzata Krzyżan, nasza utytułowana zawodniczka Lubusza Słubice. Oprócz mistrzowskiego tytułu w rzucie dyskiem przywiozła również złoty krążek w pchnięciu kulą.Warto dodać, że wynik w rzucie dyskiem jest obecnie najlepszym wynikiem na świecie w tej kategorii, tak więc Małgorzata Krzyżan jest liderem tabel światowych, co pozwala patrzeć optymistycznie na jej start w zbliżających się 23. Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbędą się w hiszpańskiej Maladze od 4 do 16 września 2018 roku.

28. Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters odbyły się w Toruniu w dniach 30.06-01.07. W zawodach wystartowało 466 zawodników i zawodniczek z całej Polski, którzy w dniu startu mieli ukończone 35 lat. Wśród nich byli również przedstawiciele LKS Lubusz Słubice, w tym dwaj dyskobole, którzy wystartowali w rzucie dyskiem mężczyzn w kategorii M35. Arkadiusz Bojarski był czwarty i uzyskał wynik 41,46m, szóste miejsce zajął Łukasz Horoszkiewicz, a jego wynik to 39,26m.

Jak zwykle nie zawiodła Małgorzata Krzyżan, od bieżącego roku po raz pierwszy w nowej kategorii wiekowej K50. W konkursie rzutu dyskiem kobiet została mistrzynią Polski, jednocześnie ustanawiając rekord Polski i rekord mistrzostw Polski - jej wynik to 42,53m. W pchnięciu kulą kobiet w kategorii K50 powtórzyła sukces i została mistrzynią Polski, uzyskując bardzo dobry rezultat - 12,00m.

(RT)