Koncertowali na świecie, teraz zagrają u nas!

W czwartek 28 czerwca zapraszamy na stadion Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gdzie będzie okazja posłuchać m.in. znanych utworów muzycznych w wykonaniu, odnoszącej sukcesy na całym świecie, orkiestry Grandioso pod dyrekcją Dariusza Krajewskiego. Koncert rozpocznie się o 18.30, a po nim będzie pokaz musztry paradnej oraz parady marszowe. Słubiczanie mieli już okazję posłuchać tej orkiestry przed rokiem i zyskała ona wówczas wielu sympatyków.

Radomska Młodzieżowa Orkiestra Dęta Grandioso powstała w 1978r. Zespół działa w Młodzieżowym Domu Kultury, skupia młodzież w wieku 8-25 lat. Spośród 160 osób uczących się, główny zespół stanowi około 90 osób. Jest to najlepsza młodzieżowa orkiestra dęta w Polsce. Mistrzowie Europy 2016 w konkurencji Parada Marszowa. Ceniona za granicą, dzięki sukcesom na Mistrzostwach Świata, Mistrzostwach Europy oraz na festiwalach w Niemczech, Czechach, Rosji, Białorusi, Rumunii, Francji, Łotwie, Grecji, Danii, Chinach. Uczestniczyła w jednej z największych parad świata - Rozpoczęcia Nowego Roku Chińskiego w Hong Kongu.

Wstęp na koncert w Słubicach jest bezpłatny, ale podczas występu będą sprzedawane cegiełki na wsparcie działań koncertowych, warsztatowych orkiestry oraz zakup instrumentów. Radomska orkiestra przebywa w Słubicach na warsztatach muzycznych, które mają ją przygotować do udziału w mistrzostwach Europy orkiestr w Rastede (Niemcy) i jubileuszu 40-lecia istnienia zespołu.