Będziemy świętować Dzień Europy!

40 wydarzeń przygotowanych przez organizacje i instytucje z Dwumiasta złożą się na program tegorocznej edycji Dnia Europy, której towarzyszy hasło „Europejskie Dziedzictwo Kulturowe” . 9 maja słubiczanie i frankfurtczycy, po raz ósmy świętować będą ten dzień wspólnie. Zainauguruje go symulacja posiedzenia Parlamentu Europejskiego. Około 100 uczniów z Polski i Niemiec będzie debatować na temat przyszłości Unii Europejskiej.

W programie znajdzie się wiele atrakcji dla wszystkich mieszkańców. Dla najmłodszych: warsztaty plastyczne, gry i zabawy dotyczące Europy i Unii Europejskiej. Dzieci w wieku szkolnym mogą spróbować swych sił w konkursach wiedzy o UE. Młodzież zapraszamy do udziału w kreatywnym performansie, interaktywnym rajdzie po Dwumieście bądż konkursie filmowym na smartphona.

Dla wszystkich mieszkańców Dwumiasta w programie znajdują się różnorodne imprezy, jak dyskusje panelowe, warsztaty samorozwoju, czy spacer tematyczny. Studentom relaksujące rytmy zapewnią koncert „Piefke Meets Jazz“ oraz transgraniczny Event „Europa Open End“ na placu Mostowym.

Patronat nad Dniem Europy 2018 objęli: Marszałek Województwa Lubuskiego Elżbieta Anna Polak, Wojewoda Lubuski Władysław Dajczak i Premier Kraju Związkowego Brandenburgii dr Dietmar Woidke.

Program Dnia Europy w Dwumieście znajduje się w załączniku.

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej Programu Współpracy INTERREG V A Brandenburgia – Polska 2014-2020 w ramach celu „Europejska Współpraca Terytorialna“ Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego „