Dzieci wiedzą jak oszczędzać wodę. Pięknie to narysowały!

Alicja Kopeć ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Słubicach, Hanna Nowakowska z SP w Kunowicach i Hanna Zduńczyk ze słubickiej „jedynki” – zwyciężyły w konkursie plastycznym "Woda i ja, czyli jak nie marnować wody", zorganizowanym przez Zakład Usług Wodno- Ściekowych w Słubicach. Do udziału w konkursie gminna spółka zaprosiła uczniów klas I-III. Temat zainteresował 31 dzieci z 4 szkół podstawowych: SP nr 1 i 2 w Słubicach, Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach oraz z SP w Kunowicach

Konkurs został zorganizowany w ramach realizowanego przez ZUWŚ projektu pn. "Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Słubice", współfinansowanego z funduszy unijnych - Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Okazją do zorganizowania konkursu był również przypadający 22 marca Światowy Dzień Wody, który w tym roku odbywał się pod hasłem „ Natura dla wody”.

Komisja konkursowa, która oceniała prace, miała nie lada kłopot, żeby wybrać najciekawsze i najładniejsze obrazki przygotowane przez uczniów. Dzieci wykazały się nie tylko wiedzą dotyczącą oszczędzania wody i dbania o środowisko, ale również pomysłowością i oryginalnością wykonania prac.

Oprócz trzech pierwszych miejsc (w każdej kategorii wiekowej), przyznano też wyróżnienia. Otrzymali je: Wojciech Kozaczyński z SP nr 2, Kinga Świderska i Magdalena Grochoła z SP nr 1, Paulina Jakubiak-Głowaczewska i Laura Krupecka ze Szkoły Podstawowej w Kunowicach i Beata Matkowska ze Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. w Słubicach. Wręczenie nagród miało miejsce 23 marca 2018 r. w siedzibie spółki ZUWŚ.

Zwycięzcom gratulujemy!