Zagrajmy pięknie w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy

W najbliższą niedzielę 14 stycznia zagra w Słubicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Podczas ubiegłorocznego finału słubiczanie zebrali najwyższą w historii miasta kwotę ponad 88 tys. zł! Czy w tym roku uda nam się pobić ten rekord? To możliwe dzięki zaangażowaniu wielu osób i darczyńców, którzy przekazują na licytacje prawdziwe perełki. W załączniku znajdą Państwo szczegółowy program wydarzeń, na które zapraszamy od 14.00 do 20.00 do Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury.

Na licytacje trafią m.in. rękawice Łukasza Fabiańskiego i koszulka bramkarza, a także karnety do groty solnej, sauny i na kort tenisowy podarowane przez Hotel Baranowski, profesjonalne nagranie w studio nagrań SMOK, karnety do kina, ręcznie zdobiony kubek WOŚP od Klubu Prowincja oraz voucher na wszystkie koncerty organizowane w 2018 r. przez Klub Prowincja, profesjonalne wybielanie zębów metodą Beyond ufundowane przez klinikę dentystyczną Piotra Klincewicza czy miesięczna kampania reklamowa w telewizji HTS Słubice.

Pełna lista rzeczy i atrakcji, które będziemy licytować znajduje się na stronie internetowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury (www.smok.slubice.pl), który tradycyjnie jest organizatorem finału WOŚP. 

Szef słubickiego sztabu , dyrektor SMOKa Tomasz Pilarski zaprasza do ośrodka kultury już o 14.00. Do 20.00 będą tam występy lokalnych artystów, swoje programy prezentować będą przedszkolaki i uczniowie różnych szkół. Zbiórka na rzecz WOŚP prowadzona też będzie przez wolontariuszy, którzy tradycyjnie kwestować będą na ulicach miasta. W tym roku będzie to robić 86 osób.

Wspierając WOŚP pomożemy w zakupie sprzętu medycznego koniecznego do leczenia noworodków. Neonatologia była celem Finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3 844 urządzenia medyczne za łączną kwotę 121 909 333,39 PLN. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.