UKS JEDYNKA na podium WEIHNACHTSTURNIER 2017

Dobre wiadomości przekazał nam Janusz Puchalski, który poinformował, że 9 grudnia we Frankfurcie nad Odrą, podczas świątecznego turnieju piłki ręcznej dziewcząt (rocznik 2005-2006) bardzo dobrze spisały się młode szczypiornistki słubickiego UKS-u, podopieczne Jerzego Grabowskiego. Powtórzyły wynik starszych koleżanek z ubiegłego roku i zajęły 3 miejsce. W turnieju wzięło udział 7 drużyn: 2 z Polski i 5 z Niemiec.

- Nasza drużyna rozpoczęła od przegranej z HC Leipzig. Potem było już dużo lepiej. W drugim meczu słubiczanki pokonały HSC Potsdam 9:2, a następnie HSV Wildau 10:7. Mimo przewagi nie udało się wygrać z TSC Berlin. Nasze dziewczęta musiały zadowolić się remisem 6:6. O drugie miejsce JEDYNKA stoczyła zaciętą walkę z zaprzyjaźnionym klubem HSV Frankfurt Oder. Niestety słubiczanki musiały uznać tym razem wyższość rywalek i uległy 3:5 - relacjonuje J. Puchalski.

Najlepszą bramkarką wybrano Martę Heppner z UKS JEDYNKA Słubice. Naszą drużynę tworzyły: M. Heppner, K. Gancarz, E. Górniak, M. Mizerska, I. Białkowska, A. Wroniewicz, I. Rajda, J. Różanska, J. Żarnowska.

W turnieju brała też udział II drużyna UKS-u. Młodsze o rok SZCZYPIORKI nie miały dużych szans w starciu ze starszymi i bardziej doświadczonymi koleżankami, ale walczyły bardzo dzielnie i nabierały doświadczenia. W przyszły roku z pewnością będą już się liczyć w ”grze o tron”. Najlepszą bramkarką wybrano Martę Heppner z UKS JEDYNKA Słubice.UKS JEDYNKA II: J. Matkowska, I. Matusiak, N. Woźniak, W. Szary, A. Fornalczyk, G. Nawotczyńska, K. Matkowska, V. Kwiatkowska, I. Szpunar, N. Terlecka, O. Pomes, O. Bodzon