Aktywny Kalendarz Adwentowy otworzy jutro pierwsze okienko

Od bożonarodzeniowego bazaru różnorodności rozpocznie się jutro w naszym dwumieście cykl spotkań dla mieszkańców Słubic i Frankfurtu, którzy będą świętować wspólnie czas adwentu. Pierwsze okienko kalendarza otworzy stowarzyszenie Lebenshilfe, które zaprasza na bożonarodzeniowy bazar od 15.00 do 19.00. Odbędzie się on we do Frankfurcie przy Hansastrasse 3.

Każdego dnia do Bożego Narodzenia mieszkańcy będą mogli wspólnie spędzać czas w oczekiwaniu na święta.Chętnym polecamy kilka najbliższych wydarzeń.

W poniedziałek 4 grudnia, o 14.00, rozpocznie się adwentowy spacer śladami polskich tradycji i historii Słubic. Przewodnikami będą ks. dr Rafał Mocny z Duszpasterstwa Akademickiego Parakletos w Słubicach i Maciej Rokita z Polsko-Niemieckiej Informacji Turystycznej. Chętni spotkają się na przystanku autobusowym przy Collegium Polonicum w Słubicach.

We wtorek, 5 grudnia o 18.00 będzie wspólne bożonarodzeniowe kolędowanie, które organizuje słubicki oddział Towarzystwa Walki z Kalectwem. TWK zaprasza do swojej siedziby przy ul. Piłsudskiego 3-4, sala 13. W programie są też zawody na łyżworolkach dla początkujących i zaawansowanych, a na zakończenie goście spróbują świątecznych potraw z różnych stron świata.

W środę, 6 grudnia, od 14.00 do 18.00, w Gute Stube przy ul. Pablo-Neruda-Block 2, otworzymy wyjątkowe okienko pod hasłem „Boże Narodzenie dookoła świata“. Wraz ze stowarzyszeniem „Lebenshilfe e.V.” będzie można przygotowywać ozdoby, piec, kolędować, a na koniec odbędzie się spotkanie ze Świętym Mikołajem.

Pełny atrakcji będzie również kolejny dzień (czwartek, 7 grudnia). W bbw-Kreativwerkstatt przy Potsdamer Straße 1-2, od 9.00 do 13.00 będziemy przygotowywać prezenty i wypieki, a na najmłodszych czeka ogromny dmuchany zamek, koło fortuny oraz inspirujące i ciekawe animacje.

W drugim tygodniu adwentu też nie zabraknie atrakcji. W piątek, 8 grudnia, o 18.00 w Collegium Polonicum (ul. Kościuszki 1) odbędzie się świąteczne przedstawienie oraz koncert w wykonaniu uczniów Społecznej Niepublicznej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia w Słubicach.

W sobotę 9 grudnia słubickie stowarzyszenie „po PROstu“ (ul. Kilińskiego 9L) zorganizuje bożonarodzeniowe warsztaty dla każdego. Od 16.00 do 18.00 goście z Polski i Niemiec przygotują wspólnie świąteczne stroiki z gałązek świerkowych oraz indywidualne kartki świąteczne, a następnie upieką razem ciasteczka korzenne.

Wstęp na wszystkie imprezy Aktywnego Kalendarza Adwentowego jest bezpłatny. Organizatorzy: Iwona Karaban, Urząd Miejski w Słubicach, Jenny Friede, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder) , Malwina Donarska, Messe und Veranstaltungs Frankfurt (Oder) GmbH, Milena Manns, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH , Rafał Mocny, Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos” w Słubicach, Uta Kurzwelly, Volkshochschule Frankfurt (Oder)

Więcej informacji: www.facebook.com/LebendigerAdventFFOSlubice