Konkurs „Mój przyjaciel Miś Uszatek” rozstrzygnięty!

Z okazji 60. urodzin Misia Uszatka, słubicka biblioteka wspólnie z Przedszkolem Samorządowym nr 3 „Miś Uszatek” zaprosiła dzieci z rodzinami z terenu powiatu słubickiego do udziału w rodzinnym konkursie plastycznym. Właśnie poznaliśmy zwycięzców. I miejsce zajął 3-letni Wojciech Mikulski z Cybinki, który swoją pracę (zdjęcie obok) przygotował z mamą Małgorzatą, tatą Mirosławem i babcią Henią. Drugie miejsce przyznano 4-letniej Wiktorii Głodnej z Ośna Lubuskiego. Dziewczynce pomogła mama Agnieszka i siostra Małgorzata. Trzecie miejsce przypadło 4-letniemu Wojciechowi Koszeli z Ośna Lubuskiego, który pracę na konkurs przygotował z mamą Moniką i tatą Krzysztofem.

Przyznano także dwa wyróżnienia. Otrzymały je: 6-letnia Nikola Dziubińska ze Słubic, której misia pomogła zrobić mama Aneta oraz 7-letnia Paulina Broniewska, także ze Słubic, za pracę przygotowaną wspólnie z rodzicami.

Zanim poznaliśmy zwycięzców, prace uczestników konkursu można było oglądać na wystawie w bibliotece słubickiej i oddać swój głos na najładniejszego misia. Wszystkie prace były oznaczone numerami, pod którymi ukryto dane każdego z uczestników. Mieszkańcy powiatu słubickiego mogli również głosować w swoich gminnych bibliotekach: w Górzycy, Rzepinie, Cybince oraz w Ośnie Lubuskim. Na konkurs napłynęło 28 prac, a głosów oddano ponad tysiąc! Żeby obejrzeć konkursowe misie bibliotekę odwiedzały całe rodziny. Grupy przedszkolne i szkolne oprócz podziwiania prac miały też okazję uczestniczyć w zajęciach przybliżających postać Misia Uszatka.

Uroczyste podsumowanie rodzinnego konkursu odbędzie się dziś, 24 listopada o 16.00, w słubickiej bibliotece.