transVOCALE? Trzy, dwa, jeden, zero...start!

To już dziś! O 19.30 w Forum Kleista we Frankfurcie nad Odrą, burmistrzowie Słubic i Frankfurtu: Tomasz Ciszewicz i dr Martin Wilke, otworzą 14. festiwal transVOCALE. - Festiwal rozpoczynamy drugą w naszej historii własną produkcją koncertową, tym razem poświęconą Udo Lindenbergowi, ikonie niemieckiej piosenki - mówi dyrektor Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury Tomasz Pilarski. - Udo Lindenberg obchodził w ubiegłym roku 70. urodziny i z tej okazji przygotowaliśmy koncert, na który składa się jego dwadzieścia najpopularniejszych piosenek, w tym dziesięć w autorskim przekładzie na język polski.

Za cześć muzyczną odpowiada zespół festiwalowy pod kierownictwem Wojciecha Zandeckiego, a za część literacką Krzysztof Napiórkowski, który przygotował polskie wersje piosenek, a także wykona niektóre z nich jako solista. Oprócz niego piosenki bohatera wieczoru wykonają Pascal von Wróblewski, Małgorzata Markowski oraz Reiner von Vielen. Całość odegrana zostanie na scenie Forum Kleista w scenografii hotelowego lobby baru i klimacie znanym z produkcji MTV – Unplugged - mówi szef SMOKa.

 

Po emocjach premierowego programu w czwartkowy wieczór w Forum Kleista zagrają jeszcze Kozmar Orkestar i Putzi Dorosch. W piątek zapraszamy wszystkich do Słubic (na scenach w Forum Kleista przerwa). Koncertu Brodki nie trzeba chyba polskiej publiczności zbytnio reklamować, o czym świadczą wyprzedane bilety. Ale bezwzględnie warto wybrać się na kolejne pozycje programu: koncert niebanalnego artysty imieniem Buslav (sala koncertowa SMOK) oraz zabawny program przygotowany na zakończenie wieczoru przez duet Biff (sala kameralna SMOK/ Prowincja). Dla mieszkańców mamy dwa bezpłatne zaproszenia na koncerty w SMOKu, które można odebrać we wtorek, 14 listopada, od 12.00 w Urzędzie Miejskim w Słubicach, pokój 131.

Ostatni dzień festiwalu jest jednocześnie – jak zwykle – najbardziej obfitującym. Na scenach Forum Kleista proponujemy 7 występów będących bardzo kolorową mieszanką stylów muzycznych i stanowiących kwintesencję muzyki świata. Najbardziej rozpoznawalnym z zespołów jest Garland Jeffreys, którego piosenka Matador, pod koniec lat 70., okupowała pierwsze miejsca europejskich radiowych list przebojów. W Słubicach zaś Aula Collegium Polonicum gościć będzie Kubę Badacha z jego pierwszym autorskim projektem pt. Oldschool, a następnie w salach SMOK’a usłyszeć będzie można Bovską – znaną z wydanych dotychczas i nominowanych do Fryderyków albumów Kaktus i Pysk. Na zakończenie wieczoru i festiwalu taneczny turbo-balkan-folk w wykonaniu zespołu Bubliczki.Na koncerty grupy Bovska i Bubliczki też mamy dla mieszkańców dwa bezpłatne zaproszenia (odebrać je można także w UM, pokój 131).

Szczegóły dotyczące artystów oraz biletów znajda Państwo na stronie internetowej Słubickiego Miejskiego Ośrodka Kultury - www.smok.slubice.pl. Zapraszamy serdecznie!