Jest więcej pieniędzy na inwestycje

Podczas wczorajszej sesji rady miejskiej (28.09.) radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przeznaczeniu 600 tys. zł na kolejne inwestycje i dotacje dla niepublicznych placówek oświatowych. Na co pójdą te pieniądze?

120 tys. zł gmina przeznaczyła na modernizację przepompowni wód deszczowych przy Szkole Podstawowej nr 2 w Słubicach. Jak tłumaczył burmistrz Tomasz Ciszewicz, w czasie ulew istnieje groźba, że nadmiar wody dostanie się do pomieszczeń położonych najniżej, gdzie znajduje się m.in. sala gimnastyczna, nowy punkt przedszkolny i wyremontowana w czasie wakacji stołówka. Szkoła ta zyska też nowe przyłącze wody, które kosztować będzie 8,6 tys. zł.

200 tys. zł gmina przeznaczy na dotacje dla niepublicznych przedszkoli, a 50 tys. zł dla niepublicznej szkoły. Jeszcze w tym roku, dzięki zwiększeniu budżetu na inwestycje, na deptaku przy bibliotece miejskiej pojawi się nowa toaleta publiczna. W miejscu tej, zniszczonej latem przez wandali. Gmina przeznaczy na ten zakup 47 tys. zł. Kolejne inwestycje planowane są m.in. w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Za 35 tys. zł zostanie tam kupiona pompa, która w razie dużych opadów poradzi sobie z gromadzącą się w piwnicach wodą oraz wycyklinowane zostaną podłogi w salach.

Gmina kupi też bramy garażowe dla Ochotniczej Straży Pożarnej, na co radni przeznaczyli 30 tys. zł, 15 tys. zł pójdzie na rozbudowę monitoringu w mieście. – Na prośbę mieszkańców bloków przy placu Przyjaźni 25-28 zamontujemy tam kamerę, ponieważ w tej okolicy zrobiło się niespokojnie – mówi burmistrz. Mniej więcej tyle samo pieniędzy gmina wyda na montaż klimatyzacji w sali edukacyjnej, która znajduje się w nowym module Szkole Podstawowej nr 2, a 10 tys. zł na remont oświetlenia przy przedszkolu samorządowym nr 2.