Podczas Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego będą też polskie akcenty

Frankfurcka sieć organizacji społecznych THINK zaprasza w środę 27 września o 17.00 na plac Mostowy (hala sportowa między ulicami Bischofstraße i C.-P.-E.-Bach-Straße) na główne wydarzenie organizowane w ramach Frankfurckiego Tygodnia Międzykulturowego. To tego dnia wystąpi etiopski muzyk jazzowy Dawit Getachew, któremu towarzyszyć będzie czteroosobowy zespół z Addis Abeby.W programie także m.in. występ grupy Intertreff e.V. , która zaprezentuje tańce z całego świata, koncert afrykańskiego rapera i muzyków z Syrii oraz program przygotowany przez grupę wokalną słubickiego TWK.

Getachew, który uczy muzyki jazzowej w etiopskiej szkole wyższej, jest jednym z najważniejszych artystów w dziedzinie "chrześcijańskiej muzyki jazzowej". Swój pierwszy album „Tebekehalehu” wydał w 2010 roku. Jest zdobywcą m.in. nagrody dla "Najlepszego artysty ewangelizacyjnego w Afryce Wschodniej". Jest też znany w Europie, gdzie często występuje.

Środowe spotkanie to też okazja do wymiany informacji. Członkowie społecznej sieci migracyjnej THINK będą udzielać porad konsumenckich, a także informować m.in. o uznawaniu zagranicznych kwalifikacji zawodowych. Dla chętnych przygotowano również warsztaty ogrodnicze i tworzenia ceramicznych mozaiek. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Ich organizatorem jest  Frankfurter Migrationsnetzwerk THINK we współpracy z Gmina Ewangelicką w Lebus. Wsparcia udzieliło im Partnerschaft für Demokratie Frankfurt (Oder).