Aktywny Kalendarz Adwentowy? Zgłoś pomysł!

Rozpoczynamy rekrutację do tegorocznego Aktywnego Kalendarza Adwentowego. Już po raz dziewiąty, chętni do zorganizowania w adwencie, darmowych wydarzeń dla mieszkańców Dwumiasta Słubice/Frankfurt, będą mogli, od 1 do 24 grudnia otworzyć jedno z 24 okienek w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym. Będzie to doskonała okazję do wspólnych spotkań w świątecznej atmosferze.

Podmioty zainteresowane zorganizowaniem „okienka“ w Aktywnym Kalendarzu Adwentowym mogą dokonać zgłoszenia na formularzu dostępnym jako załącznik do tej informacji oraz w urzędzie miejskim (pokój nr 234 – drugie piętro) do 8 października 2017 r.

Wydarzenie będące okienkiem w Kalendarzu powinno być oryginalne i stworzyć szansę na transgraniczne spotkanie mieszkańców, wymianę doświadczeń między pokoleniami i narodami oraz nawiązywać tematyką do Świąt Bożego Narodzenia.

Wyboru dokona zespół orgranizacyjny składający się z przedstawicieli obu miast: Iwona Karaban, Urząd Miejski w Słubicach, Rafał Mocny, Duszpasterstwo Akademickie „Parakletos", Słubice, Jenny Friede, Quartiersmanagement Frankfurt (Oder), Milena Manns, Wohnungswirtschaft Frankfurt (Oder) GmbH.

Projekt jest współfinansowany w ramach programu federalnego „Demokratie leben!“ przez Ministerstwo Federalne ds. Rodziny, Osób Starszych, Kobiet i Młodzieży.