„Miś Uszatek” będzie mógł przyjąć więcej dzieci

O 50 miejsc gmina zamierza rozbudować przedszkole samorządowe „Miś Uszatek” przy ul. Podchorążych. Burmistrz zaakceptował już wstępną koncepcję projektanta. Budynek o powierzchni ponad 450 mkw, z dwoma nowymi oddziałami przedszkolnymi, miałby być realizowany z przyszłorocznego budżetu. W tym roku gmina sfinansuje projekt i wystąpi o pozwolenie na budowę.

- Rośnie nam liczba mieszkańców, co powoduje, że potrzebujemy więcej miejsc w przedszkolach. Mamy już bardzo dobrą bazę, w którą ciągle inwestujemy, ale zaczyna brakować miejsc – mówi burmistrz Tomasz Ciszewicz. „Miś Uszatek” zostanie rozbudowany o budynek z osobnym wejściem i szatnią, do którego wchodzić się będzie od strony Paderewskiego. Przy tej ulicy powstanie też parking dla 24 samochodów.

Dysponujemy już wstępną wizualizacją (zdjęcia w załączniku), która pokazuje, jak ten obiekt mógłby wyglądać. – Koncepcję już zaakceptowałem więc projektant może przystępować do pracy – mówi burmistrz.

Także w tym roku gmina postawiła na rozbudowę przedszkoli. Obecnie, w dwóch szkołach podstawowych w Słubicach (SP nr 1 i SP nr 2), tworzone są oddziały przedszkolne, co pozwoli przyjąć dodatkowo 50 maluchów. W sumie miejsca w samorządowych przedszkolach znajdzie od września 249 dzieci, zabrakło ich dla 23.