Słubicki Adoramus na 60-leciu szkoły w Heilbronnie

Chór prowadzony przez dr Barbarę Weiser został zaproszony do udziału w jubileuszowym koncercie, który odbył się 21 maja w naszym mieście partnerskim, z okazji 60-lecia Miejskiej Szkoły Muzycznej w Heilbronnie. Uroczystość miała miejsce w filharmonii, a kulminacyjnym jej punktem było wykonanie, skomponowanego specjalnie na tę okazję przez Zazę Miminoshvili, utworu „Birland”.

Adoramus zaśpiewał go wspólnie z niemieckimi chórzystami Oberstufenchor z Moenchseegymnasium, a towarzyszyła im orkiestra młodzieżowa Musikschulen Weinsberg, Neckarsulm i Heilbronn. Dyrygował Michael Boettcher.

Z okazji jubileuszu burmistrz Tomasz Ciszewicz przekazał gratulacje dyrektorce szkoły muzycznej w Heilbronnie, życząc, żeby placówka, kierowana przez Utę- Mirjam Theilen, nadal kontynuowała piękną tradycję szerzenia kultury muzycznej. - Każda sztuka dąży, żeby stać sie muzyką, bo to najlepszy język do poruszania tego, co w każdym z nas najlepsze. Życzę, żeby Miejska Szkoła Muzyczna w Heilbronnie nadal poruszała serca i kształtowała wrażliwość swoich uczniów - napisał w liście gratulacyjnym burmistrz Słubic.

- Bardzo się cieszę, że mogliśmy wystąpić na tym koncercie – stwierdziła dr B. Weiser. – Śpiewaliśmy już wcześniej w Heilbronnie, ale to wydarzenie miało charakter szczególny i czujemy się wyróżnieni, że zaproszono nas do udziału w prapremierze jubileuszowego utworu – dodała.

Chór Adoramus wystąpił też dzień wcześniej w kościele św. Mikołaja. Spontanicznie zaśpiewał również, w kilku miejscach, podczas zwiedzania miasta. Na wycieczkę z przewodnikiem chórzystów zaprosiło, działające w Heilbronnie Polsko-Niemieckie Towarzystwo Przyjaciół, w którym działają m.in. Lucyna Moeller i Reinhold Schmidt.