MTB wraca do Słubic. Kolarze na start!

Maraton MTB po sześciu latach, z Cybinki wraca do Słubic. 8 kwietnia o 10.15 na terenie Słubickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji impreza, którą wspiera m.in.gmina, zostanie oficjalna otwarta. Jej organizatorem jest stowarzyszenie FSL- Aktywni dla Powiatu. Zapraszamy zarówno dorosłych jak i dzieci, bo tradycyjnie obok wyścigów mega i mini odbędzie się wielki festyn rowerowy dla najmłodszych. Chętni mogą się zapisywać drogą elektroniczną do czwartku, 6 kwietnia, do godziny 22.00 lub zgłosić się do biura zawodów w dniu imprezy.

Jak informuje Robert Tomczak, szef stowarzyszenia na razie chęć udziału w wyścigach zgłosiło 150 osób, które wystartują na dystansie mini (13 km) i 180, które się będą ściągać na dystansie mega (39 km). - Będzie też Mini Festyn Rowerowy dla najmłodszych, od 2 do 12 roku życia w sześciu kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczynki i chłopców, oraz kategoria rowerki biegowe dla najmłodszych – dodaje.

Start dzieci jest bezpłatny. - Wszyscy dostaną medale i dyplomy uczestnictwa, najlepsze trójki dodatkowo puchary i nagrody, a na koniec wśród uczestników, rozlosowane zostaną atrakcyjne nagrody rzeczowe – opowiada R. Tomczak. - Warto wybrać się całymi rodzinami i wziąć udział w zmaganiach rowerowych, także amatorsko, tym bardziej, że organizatorzy wraz ze sponsorami zadbali o cenne nagrody finansowe i rzeczowe oraz bardzo bogaty pakiet startowy, pamiątkowy numer startowy oraz możliwość wzięcia udziału w losowaniu niezwykle atrakcyjnych nagród – zachęca.

Dyrektor sportowy VERUS AOK MARATON MTB Krzysztof Murdza dodaje też, że jak zwykle w ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski w maratonie MTB Branży TSL (Transport-Spedycja-Logistyka) oraz Otwarte Mistrzostwa Województwa Lubuskiego Służb Mundurowych. Szczegóły można poznać na stronie www.fslaktywni.pl. Znajduje się tam m.in. regulamin imprezy.