Informacje na temat pracy na pograniczu

Eksperci z Polski i Niemiec udzielają nieodpłatnych informacji w dniu 29 marca 2017 r. w godz. od 13.00 do 17.00
Praca na pograniczu – jak znaleźć zatrudnienie albo miejsce nauki zawodu?
Czy moje świadectwo zawodowe może być uznane w Niemczech? Jak prawidłowo składać aplikację o pracę? Jak wyglądają warunki ubezpieczenia zdrowotnego i emerytalno-rentowego?

Odpowiedzi na te pytania oraz na wiele innych związanych z pracą po drugiej stronie Odry znajdą Państwo podczas pierwszego Polsko-Niemieckiego Dnia Informacji we Frankfurcie nad Odrą, na który zaprasza frankfurcki Urząd Pracy.
Spotkanie odbędzie się w środę, 29 marca 2017 r. w godzinach od 13.00 do 17.00. w siedzibie Urzędu Pracy we Frankfurcie nad Odrą (Heinrich-von-Stephan-Straße 2).

Nieodpłatnych informacji udzielać będą zaproszeni eksperci z Polski i Niemiec. Poza frankfurckim Urzędem Pracy obecni są również przedstawiciele Jobcenter Frankfurt,  Jobcenter powiatu Märkisch-Oderland, sieci wspierania integracji na rynku pracy IQ Netzwerk Brandenburg, Niemieckiego Ubezpieczenia Emerytalnego, publicznej kasy chorych AOK, Izby Przemysłowo-Handlowej Wschodniej Brandenburgii, Izby Rzemiosła we Frankfurcie Regionu Wschodniej Brandenburgii, sieci enterprise europe network berlin-brandenburg, instytucji edukacji ustawicznej Volkshochschule we Frankfurcie, Powiatowego Urzędu Pracy w Słubicach oraz doradcy sieci EURES z Zielonej Góry.

Regina Gebhardt-Hille, doradczyni sieci EURES przy Urzędzie Pracy we Frankfurcie n. Odrą i organizator tego wydarzenia: „Jest to impreza dokładnie dla tych osób, które zastanawiają się, żeby ewentualnie podjąć pracę na pograniczu po jednej albo drugiej stronie Odry, albo myślą o nauce zawodu w Niemczech. Kto do nas przyjdzie, spotka specjalistów, którzy udzielą wszystkich wymaganych informacji. Można oszczędzić dużo czasu nie chodząc w tym celu do co najmniej kilku rzędów i zakładów ubezpieczeń. Dla przyszłych pracowników transgranicznych będzie to dzień pełen pożytecznych informacji.”

Udział jest nieodpłatny. Wcześniejsze zgłoszenie nie jest wymagane.
Organizatorzy rekomendują dojazd komunikacją publiczną ze względu na niewielką liczbę miejsc parkingowych.

Dalsze informacje w Internecie: www.arbeitsagentur.de/frankfurt-oder.