Zapraszamy mieszkańców do wspólnej akcji !

Słubice i Frankfurt nad Odrą w tym roku ponownie biorą udział w największej na świecie akcji na rzecz ochrony klimatu i środowiska „Earth Hour“.
W sobotę, 25. marca 2017r. odbędzie się największa na świecie akcja ochrony klimatu „Earth Hour”.

Z tej okazji na godzinę wyłączone zostanie zewnętrzne oświetlenie ratusza we Frankfurcie nad Odrą, kościoła mariackiego, Collegium Polonicum, Oderturm`u, głównego budynku Europejskiego Uniwersytetu Viadrina oraz centrum wynajmu lokali WOWI-Vermietungscenters, które mieści się przy  Brunnenplatz we Frankfurcie nad Odrą.

Prosimy mieszkańców aby wzięli udział w akcji i wyłączyli światła w swoich prywatnych domach, jako symbol wsparcia akcji, od godz. 20.30 do 21.30.

Akcja “Earth Hour” odbywa się w tym roku po raz jedenasty. Akcja zapoczątkowana została w Sydney. Dziś „Godzina dla Ziemi” obchodzona jest na wszystkich kontynentach w  ponad 170 krajach i około 7.000 miastach.

W tym roku hasłem „Wspólnie chrońmy klimat” chcemy wszystkim uświadomić, że każdy może wnieść swój wkład w ochronę klimatu.

Od godz. 19.00 swoje drzwi otworzy Verbuendungshaus fforst, mający siedzibę przy Forststraße 3/4. Od godz. 20.30, przy blasku świec i lampce naftowej, czytane będą historie i bajki.  

Zapraszamy do udziału w akcji!