Fotografujesz? Pokaż co w Tobie drzemie!

Organizatorzy festiwalu teatru, muzyki i sztuki UNITHEA, wspieranego m.in. przez gminę Słubice (impreza odbędzie się od 8 do 11 czerwca 2017 roku), poszukują utalentowanych ludzi z naszego regionu zajmujących się fotografią, którzy chcieliby pokazać swoje zdjęcia na wystawie w Forum Kleista. Będzie ona częścią festiwalu, którego hasło brzmi - MY. - Razem pokażmy co w nas drzemie - zachęcają. Na zgłoszenia czekają do 26 marca.

UNITHEA zagości w Słubicach i Frankfurcie już po raz 20. Za jego koncepcję, organizację i realizację odpowiedzialni są studenci Europejskiego Uniwersytetu Viadrina, którzy co roku pracują nad nim w ramach seminarium. Wykorzystując swoją wiedzę angażują się w realizację festiwalu w zakresie programu, public relations oraz finansów. Dużą wagę przykładają też do współpracy z różnymi instytucjami, klubami i firmami z obu miast.

- Rejon Nadodrzański jest miejscem spotkania różnych społeczności i kultur. Festiwal UNITHEA przyczynia się do powstania nowej transgranicznej perspektywy sąsiedztwa dwóch krajów europejskich – podkreślają organizatorzy. - Ukazanie ogromnego potencjału artystycznego w naszym rejonie, stworzenie platformy i przede wszystkim rozbudzenie zapału wśród mieszkańców - to jest nasz cel – dodają.

Hasło tegorocznego festiwalu brzmi – „MY”. Organizatorzy tak je tłumaczą: - MY – mieszkanki i mieszkańcy Dwumiasta będziemy odkrywać potencjał artystyczny, identyfikować się z naszą sceną kulturalną i przede wszystkim rozbudzać zapał do kultury. Możemy być dumni z tego co Słubice i Frankfurt nad Odrą mają do zaoferowania. Ale czym bylibyśmy MY bez WAS? Unithea chce pokazać, że artyści „z zewnątrz” mogą także wzbogacić nasz region. Nie ma znaczenia czy pochodzisz z Berlina, Poznania albo z najróżniejszych krańców świata! Z tego powodu każdy dzień festiwalu będzie wzbogacony jednym punktem programu „z zewnątrz“ – to ważny symbol! „MY“ będzie łączyć ludzi poprzez sztukę, a także stworzy miejsce do wspólnego tworzenia i jednocześnie wzmocni przywiązanie do własnego regionu.