"Każdy inny- wszyscy równi". Pomóżmy zrozumieć niepełnosprawność

Jak co roku, pierwszy tydzień grudnia jest obchodzony jako Europejski Tydzień Autyzmu, a 3 grudnia jako Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. W tych szczególnych dniach chcemy uwrażliwiać społeczeństwo na problemy i potrzeby osób niepełnosprawnych żyjących wśród nas. Stowarzyszenie po PROstu wraz z Gminą Słubice zapraszają na akcję realizowaną w ramach Inicjatywy lokalnej - „Każdy inny – wszyscy równi – obchody Europejskiego Tygodnia Autyzmu oraz Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych”. W najbliższych dniach odbędzie się w Słubicach wiele interesujących wydarzeń.

Już dziś, 1 grudnia zapraszamy na wykład i warsztaty dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych „Zrozumieć niepełnosprawność”, które odbędą się w siedzibie stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L. 2 grudnia będzie konferencja z wieloma ciekawymi wykładami dotyczącymi różnych aspektów niepełnosprawności (Collegium Polonicum,początek 8.30), a w sobotę spotkanie integracyjne i integracyjny marsz ulicami naszego miasta (start: siedziba stowarzyszenia przy ul. Kilińskiego 9L w Słubicach o godz. 11.00)

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w obchodach – udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny i poza dniem pierwszym (wykład i warsztaty dla dzieci i młodzieży realizowane we współpracy ze szkołami gminnymi) – otwarty dla wszystkich zainteresowanych!