Może to Ty pojedziesz na staż do Brukseli?

22 maja rozpoczął się nabór do kolejnej edycji trzymiesięcznego Europejskiego Wolontariatu w Biurze Regionalnym Województwa Lubuskiego w Brukseli. - Zapraszamy wszystkich młodych Lubuszan w wieku od 18 do 30 lat, którzy chcą poznać Unię Europejską „od kuchni” - zachęca Jarosława Suchecka z lubuskiego biura w Brukseli. Kandydatury można przesyłać do 12 czerwca.

Wybrany w procesie rekrutacji wolontariusz od 1 września do 30 listopada 2015 r. będzie wspierać prace lubuskiego biura w Brukseli i poznawać instytucje UE. O wolontariat mogą się starać osoby urodzone w województwie lubuskim, bądź takie które tu mieszkają. Pracujące lub bezrobotne, w tym osoby poszukujące pierwszej pracy, uczniowie oraz studenci.  

W III edycji wolontariatu europejskiego weźmie udział jeden Lubuszanin i po jednej osobie z: Kraju Preszowskiego, Abruzji oraz Dubrownika-Neretwy.

Europejski Wolontariat (European Voluntary Service - EVS) jest jednym z dwóch działań realizowanych w ramach projektu “yBBregions – Youth and Brussels Based” współfinansowanego ze środków wspólnotowego programu „Młodzież w działaniu”. Projekt realizują Województwo Lubuskie, włoska Abruzja, słowacki Kraj Presozwski oraz chorwacki region Dubrownik-Neretwa poprzez swoje biura regionalne w Brukseli.

Osoby zainteresowane wolontariatem oraz spełniające kryteria kwalifikowalności mogą się rejestrować na stronie internetowej projektu yBBregions http://www.ybbregions.eu.org/index.php/pl/, zaznaczenia w stworzonym profilu opcji „INTEREST EVS WINTER 2” a także przesłanie CV i listu wyjaśniającego chęć udziału w tym działaniu na adres mailowy BRWL (bruksela@lubuskie.pl).