Nagrody grupy FDi Intelligence- wydawcy Financial Times- rozdane! Słubice ponownie zauważone w świecie!

Tym razem o Słubicach głośno zrobiło się w samym Londynie. Jury FDi Intelligence wzięło pod lupę miasta w Polsce i dyskretnie wytypowało lauretów w różnych kategoriach.

    Tomasz Ciszewicz jako burmistrz Słubic z warszawskiej gali, która odbyła się w poniedziałek 23. lutego w prestiżowym hotelu Regent Warsaw Hotel,  przyjechał z trzema wyróżnieniami Polskich Miast Przyszłości 2015/2016 w kategoriach: Top 5 Small Cities - Economic Potential, Top 10 Cities - Cost Effectiveness, Top 5 Small Cities - Cost Effectiveness. Nagrody wręczano osobiście przez Ms. Courtney Fingar z Fdi Intelligence oraz podsekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki Arkadiusza Bąka. "Nie zgłaszaliśmy udziału w żadnym konkursie czy plebiscycie- stąd i dla nas jest to wielkie zaskoczenie, niespodzianka oraz jednak prestiżowe wyróżnienie"- dodaje burmistrz Słubic.

    W rankingu stanęliśmy wśród takich miast jak Warszawa, Szczecin, Gdynia, Gliwice. W województwie lubuskim nagrodzone oprócz Słubic zostały tylko jeszcze dwa miasta: Kostrzyn nad Odrą oraz Nowa Sól. Poniedziałkowa gala wręczenia nagród to miła niespodzianka nie tylko ze względu na wyróżnienia. Dla wszystkich nagrodzonych zorganizowano warsztat szkoleniowy dotyczący prowadzenia ekspansji w świecie celem pozyskania zagranicznych inwestorów. W trakcie anglojęzycznej konferencji brytyjczycy podkreślali ogromną wagę polskiej gospodarki jako tej, która zaczyna być motorem napędowym w tej częśći Europy. "Okazuje co raz częściej,że  oczy inwestorów zwracają uwagę na mniejsze miasta, zatem Słubice śmiało mogą konkurować z takim liderami jak Poznań, Wrocław, Szczecin- my też jesteśmy atrakcyjną lokalizacją dla biznesu. W Londynie już o nas wiedzą ..." - podsumowuje z uśmiechem burmistrz Słubic

Więcej informacji od organizatora  tutaj

Pełna klasyfikacja do pobrania w załączniku PDF pod galerią zdjęć.