Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Hanza także na sportowo. Zobacz, jakie atrakcje czekają mieszkańców

Sportowym akcentem Miejskiego Święta Hanzy jest co roku Bieg bez Granic. W tym roku zawodnicy wystartują ze stadionu we Frankfurcie i tam będzie też meta. Bieg o długości jednej trzeciej maratonu odbędzie się w piątek, po oficjalnym otwarciu Miejskiego Święta Hanzy (start 19.30). Na tym jednak nie koniec sportowych emocji. W sobotę most na Odrze zamieni się w strefę aktywności i relaksu. Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji przygotował dla mieszkańców dwumiasta szereg propozycji w ramach Turnieju Miast. Sportowe wydarzenia odbywać się też będą we Frankfurcie.

W sobotę o 10.00 na scenie przy frankfurckim ratuszu odbędą się Mistrzostwa Dwumiasta w wyciskaniu sztangi leżąc. Od 12.00 do 18.00 na moście łączącym Słubice i Frankfurt, w ramach Turnieju Miast będzie można m.in. wziąć udział w strzelaniu laserowym. - Punkty za strzelanie przez mieszkańców Słubic i Frankfurtu będą sumowane, tak aby na koniec wyłonić zwycięzcę tej konkurencji - zapowiada Robert Tomczak z SOSiRu. - Każdy uczestnik strzelania otrzyma pamiątkowy gadżet Turnieju Miast - dodaje.

Na moście będą też gry i zabawy dla dzieci. Będzie m.in. rzut do kosza, równoważnia, "celne oko"...Kto lubi jogę niech zajrzy o 8.00 na Wyspę Kozią we Frankfurcie, gdzie spotkają się osoby uprawiające ten rodzaj sportu. Podsumowanie Turnieju Miast odbędzie się w niedzielę o 13.00 na scenie przed frankfurckim ratuszem.

Zapisy do poszczególnych aktywności, robert.tomczak@sosirslubice.pl, tel. 601641504

TURNIEJ DWUMIASTA O PUCHAR SWAWOLNEGO KOGUCIKA & KOLOROWEGO ŚLEDZIA ORGANIZATOREM JEST SOSIR A PARTNEREM MIEJSKI ZWIĄZEK SPORTOWY Z FFO "TRANSGRANICZNE WYDARZENIA SPORTOWE" W RAMACH PROJEKTU " EUROPEJSKIE MODELOWE MIASTO WSPÓŁPRACY TRANSGRANICZNEJ FRANKFURT NAD ODRA & SŁUBICE" PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW UNII EUROPEJSKIEJ PROGRAMU WSPÓŁPRACY INTERREG V A BRANDENBURGIA- POLSKA 2014-2020 W RAMACH CELU "EUROPEJSKA WSPÓŁPRACA TERYTORIALNA EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO"

Autor: Beata Bielecka | 14 lipca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one