Słubice

  • Info24: Projekt miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów polożonych w Kunowicach
  • Info24: Informacja w sprawie przekształcenia użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe w prawo własności tych gruntów
  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza

Dziś w Słubicach kręcone będą zdjęcia do serialu „Telefon 110”

Po raz kolejny niemiecka ekipa realizująca popularny serial kryminalny będzie kręciła jeden z odcinków m.in. w Słubicach. Miejscem akcji stanie się postój taksówek przy ul. Nadodrzańskiej, dwa kroki od mostu łączącego Słubice i Frankfurt. Wieczorem od 19.00 do 21.30 ruszą zdjęcia. Filmowców będzie też można spotkać w poniedziałek gdy będą realizowali sceny na Odrze.

Kultowy serial „Polizeiruf 110” jest produkowany od 47 lat! W niedzielne wieczory gromadzi przed telewizorami kilka milionów widzów. Jest emitowany przez pierwszy kanał niemieckiej telewizji publicznej Das Erste (ARD). W latach 70. i 80.”Telefon 110” był też popularny w Polsce, grali w nim nawet polscy aktorzy, a w powstaniu niektórych odcinków uczestniczyli polscy reżyserzy.

Serial powstał jako odpowiedź na zachodnioniemiecki Tatort. Od 2015 miejscem akcji jest pogranicze, gdzie w polsko-niemieckim zespole śledczym pracują komisarze Lenski i Raczek. Widzowie mogą podglądać nie tylko ich pracę, ale też życie prywatne i w ten sposób dowiadują się sporo o kraju sąsiada.

Fot. mediathek.daserste.de

Autor: Beata Bielecka | 29 czerwca 2018

Wróć Drukuj

facebook google plus one