Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Słubice i Frankfurt promowały się wspólnie podczas Dni Hanzy

W holenderskim Kampen zakończyły się w niedzielę 18 czerwca 37.Miedzynarodowe Dni Hanzy, które przez trzy dni zgromadziły tysiące turystów z całej Europy. Słubice i Frankfurt promowały się tam na wspólnym stoisku, co wzbudziło zainteresowanie wielu uczestników.
Wyjazd do Kampen odbył się w ramach wspólnego projektu sfinansowanego ze środków Euroregionu Pro Europa Viadrina. – Była to dla nas bardzo dobra forma promocji ponieważ impreza przyciągnęła nie tylko tłumy turystów z wielu krajów, ale też przedstawicieli innych miast hanzeatyckich, z którymi mogliśmy nawiązać kontakty – podkreśla burmistrz Tomasz Ciszewicz.

Osoby odwiedzające nasze stoisko nie kryły podziwu, że dwa miasta z dwóch krajów promują się wspólnie. Gdy opowiadaliśmy im o naszej współpracy zainteresowanie było jeszcze większe. - Byli i tacy, którzy wspominali też wizytę w Słubicach i Frankfurcie w 2003 roku, gdy nasze miasta były gospodarzem Dni Hanzy – mówi kierowniczka Biura Promocji i Współpracy Zagranicznej w słubickim magistracie dr Joanna Pyrgiel. - Mimo, że Polska dopiero rok później wstąpiła do Unii Europejskiej, goście, którzy nas wtedy odwiedzili mogli wędrować z jednego brzegu Odry na drugi i uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach odbywających się po obu stronach granicy – dodaje.

Do Kampen, z przedstawicielami Słubic i Frankfurtu, wśród których był m.in. burmistrz Tomasz Ciszewicz i przewodniczący rady miejskiej Mariusz Olejniczak, pojechali też tancerze ze studia Bohema prowadzonego przez Henryka Lechelta. Kilkukrotnie zaprezentowali się na głównej scenie, która stanęła przy marinie w Kampen, a także przy stoisku Słubic i Frankfurtu. Ludowe polskie tańce, które m.in. przygotowali słubiczanie, wzbudziły aplauz publiczności.

Międzynarodowe Dni Hanzy odbywają się co roku w innym mieście, które ma hanzeatyckie korzenie. Pierwsze hanzy powstały w XII wieku w Niderlandach. Kolejne m.in. w Niemczech. Miasta należące do związku wspierały się na polu ekonomicznym, tworząc też realną siłę polityczną. Gospodarzem przyszłorocznych Dni Hanzy będzie Rostock.

Poniżej fotorelacja z pobytu słubiczan i frankfurtczyków w Kampen.

Autor: Beata Bielecka | 19 czerwca 2017Zdjęcia do wiadomości:

Wróć Drukuj

facebook google plus one