Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Pogranicze opanuje sztuka

W pomieszczeniach przy Großen Scharrnstraße we Frankfurcie nad Odrą, od 26 kwietnia do 10 maja 2017 roku, wystawi swe prace 13 artystów z obu stron Odry. Aż 50 zgłoszeń otrzymali organizatorzy festiwalu sztuki „ART an der Grenze 2017“ . Malwina Szczypta oraz Daniel Fochtmann, polsko-niemiecka para koordynująca, mówią o nowym rekordzie. - W żadnym z poprzednich lat nie wpłynęło aż tyle zgłoszeń – aż zaniemówiliśmy z wrażenia! – przyznają. - Jako że nadesłano tak wiele pomysłów, mieliśmy w czym wybierać i stworzyliśmy bardzo urozmaicony program.

Będzie i klasyczne malarstwo, rzeźba, street art, ale też instalacje i rzemiosło artystyczne, takie jak pacynki czy sztuka tekstylna - dodają. Przyznają, że wybór nie był łatwy. - Próbowaliśmy stworzyć jak najróżnorodniejszy festiwal, który odpowiadałby wielu gustom oraz prezentował rozmaite formy sztuki. Poprzez udział w „ART an der Grenze“ chcieliśmy dać zaistnieć zwłaszcza mniej znanym twórczyniom i twórcom, aby mogli pokazać siebie oraz swą twórczość- mówi Malwina Szczypta. Dwutygodniowa wystawa odbędzie się już po raz piąty. Organizatorami festiwalu jest grupa składająca się z polskich i niemieckich studentów oraz mieszkanek i mieszkańców Frankfurtu. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej www.art-an-der-grenze-ffo.weebly.com. Projekt jest współfinansowany ze środków Federalnego Ministerstwa ds. Rodziny, Seniorów, Kobiet i Młodzieży w ramach ogólnoniemieckiego programu „Demokratie leben!“. Ponadto „ART an der Grenze 2017” otrzymał wsparcie finansowe od miasta Frankfurt nad Odrą, studenterii Uniwersytetu Europejskiego Viadrina, Förderkreis Europa-Universität Viadrina e.V. oraz Sparkasse Oder-Spree. Podmiotem odpowiedzialnym za festiwal jest Kunstgriff e.V.

Autor: Beata Bielecka | 28 marca 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one