Słubice

  • Info24: Zbiórki publiczne po nowemu
  • Info24: Aplikacja mobilna - "Bezpieczne Lubuskie"
  • Info24: OSTRZEGAMY PRZED CZADEM !
  • Info24: Zmiana numeru konta bankowego UM Słubice - patrz "Kontakt"
Tlumaczenie realizowane za pomoca translatora, Gmina Słubice nie odpowiada za treść tłumaczenia.

Kalendarz imprez


Straż Miejska w Słubicach Mapa Gminy Słubice Mapa Słubice-Frankfurt Konsultacje społeczne Zespół Administracyjny Oświaty Słubicki Miejski Ośrodek Kultury Słubicki Ośrodek Sportu i Rekreacji Sp. z o. o. Miejski Klub Sportowy Polonia Biblioteka Collegium Polonicum Ośrodek Pomocy Społecznej Zakład Administracji Mieniem Komunalnym Przedsiębiorstwo Usług Komunalnym Zakład Usług Wodno-Ściekowych Lubuska Niebieska Tarcza Lubuska Niebieska Tarcza Społeczny Komitet Budowy Pomnika w Słubicach

Darmowe kursy językowe dla polskich i niemieckich seniorów!

We Frankfurcie, przy ul. Słubickiej, tuż za mostem łączącym nasze miasta, powstaje miejsce spotkań dla osób starszych z obu stron Odry. Będą się tam m.in. uczyć języka sąsiada, spotykać na śniadaniach, brać udział w zajęciach kółka czytelniczego. Powstanie też rada seniorów.
Pomieszczenia pod przyszłą siedzibę „citySENIORENTREFF bez granic" są właśnie remontowane. Mają zostać oddane do użytku w maju lub czerwcu. Do tego czasu aktywności zaplanowane w ramach projektu „citySPOTKANIA SENIORÓW ohne Grenzen”, którego partnerem jest m.in. gmina Słubice, będą się odbywać na przemian w słubickim Collegium Polonicum i frankfurckim Domu Bolfrasa.

1 marca rusza kurs językowy dla seniorów z obu miast. Chętni spotkają się o 11.00 w sali nr 26 słubickiego Collegium Polonicum. - Ze względów organizacyjnych prosimy o zgłoszenia do 27 lutego, jednakże dołączenie do grupy i udział w kursie będzie możliwy w każdym momencie – informuje Natalia Szulc z frankfurckiej spółki ARLE, która jest wiodącym partnerem w tym projekcie. Uczestniczy w nim także gmina Słubice, słubicki oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków, Polsko-Niemiecki Instytut Badawczy i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej. Finansowanie zapewniła m.in. Unia Europejska.

Lekcje języka polskiego i niemieckiego dla początkujących z elementami krajoznawczymi będą się odbywać w poniedziałki i środy, od 11.00 do 12.30. Mają przybliżyć także kulturę kraju sąsiada i poszerzyć wiedzę o tym, jak radzić sobie podczas wizyty w Polsce czy w Niemczech. Zajęcia poprowadzą: dr Aleksandra Ibragimow z Polsko- Niemieckiego Instytutu Badawczego w Collegium Polonicum w Słubicach i dr Ilona Czechowska z Archiwum Karla Dedeciusa przy Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą. Kurs językowy potrwa do końca czerwca i będzie kontynuowany po wakacjach.

Spotkania i wydarzenia, zaplanowane w ramach projektu będą dotyczyć różnorodnej tematyki: kultury, nauki, polityki, historii, religii, dzieci i młodzieży. - Ma być to oferta, która przyszłościowo stanie się stałą ofertą dla seniorów ze Słubic i Frankfurt n. Odrą – mówi N. Szulc.

Zgłoszenia do udziału w kursie językowym: ARLE/BOLFRASHAUS, Bischofstrasse 1a, 15230 Frankfurt (Oder), mail: info@arle-ffo.de, tel. 0049 335 27 62 91 07

Autor: Beata Bielecka | 21 lutego 2017

Wróć Drukuj

facebook google plus one